10 zajímavých faktů o hadech aneb věděli jste, že…?

0

Hadi se v domácnostech chovají čím dál častěji. Lidé asi touží po tichých, nenáročných společnících, které bude každý obdivovat a ke kterým bude každý vzhlížet s respektem. Hadi jsou proto ideální kandidáti. Pokud s chovem hadů začínáte, měli byste si pořídit hada, který je méně nebezpečný. Doporučují se hadi nekousaví, klidní a mírumilovní. Než s chovem hadů začnete, zjistěte si o nich několik důležitých informací. Přinášíme vám deset zajímavých faktů, které ví jen málokdo.

I hadi mají svá tajemství, o kterých někdy neví ani ten nejlepší chovatel. Většinou si lidé zjišťují informace o tom, v jakém teráriu by měl had být, co všechno v teráriu potřebuje mít nebo čím a kolikrát se had krmí. Ovšem je užitečné se o hadech dozvědět i něco více.

10 zajímavých faktů o hadech:

1) Hadi lidé obdivují hlavně kvůli stylu jedení. Stačí jim třicet jídel do roka, nicméně to neznamená, že se nemohou „nacpat k prasknutí“. Sice platí, že had by neměl pozřít větší potravu, než jaký je jeho největší průměr, ale nikdo neříká, jak dlouhá by měla potrava být. Nedivme se tedy, když had pozře třeba aligátora. Jednou se to stalo.

2) Chřestýši jsou známí pro svůj chrastivý ocas. Málokdo ale ví, z čeho je ocas složen. Asi se budete divit, ale je ze stejného materiálu jako lidské vlasy a nehty.

3) Hadi mají až dvě stě zubů. Ty mu vypadnou po deseti týdnech, ale následně mu zase narostou.

4) Hadi obvykle kousnou jen málokrát za sebou. Černá mamba ale dokáže kousnout dvanáctkrát v řadě. Smrtící je její první kousnutí, další jsou spíše jen pro její zábavu.

5) Existuje zvíře, které je proti hadímu jedu imunní. Je to promyka.

6) Hadi nežijí na severním a jižním pólu a na Novém Zélandu či v Irsku.

7) Tři z největších škrtičů mají pozůstatky nohou.

8) Kobrám se říká „plivající“, a to z jednoho prostého důvodu – umí vypustit jed až do vzdálenosti dvou a půl metru. Při takovém „plivajícím útoku“ si vždy chraňte oči, protože na ně kobry míří.

9) Znáte dvouhlavé hady? Jsou to nevyvinutá dvojčata, která se bohužel nestihla před narozením rozdělit.

10) Říká se, že největším zabijákem jsou žraloci. Ti však zabijí ročně v průměru čtyři lidi. Takoví hadi jich ale zabijí ročně čtyřicet tisíc.

About Author

Leave A Reply