Když nastane čas rozloučení aneb Cesta za duhový most

0

Smutek a žal patří k negativním emocím, které musíme každý v sobě občas zpracovat. K těm nejsmutnějším příležitostem patří ztráta našich milovaných zvířecích mazlíčků, kteří nám byli společníky po dlouhá léta, ale nastal jejich čas a oni odcházejí za duhový most.

Cesta za duhový most

Čas běží neúprosně stále vpřed, až přijde den, kterého jsme se všichni vždycky obávali. Náš mazlíček odešel za duhový most a před námi je těžké období smutku, které u každého z nás trvá různě dlouhou dobu. Pochopitelně nastane nejdříve fáze pocitu ochromení. Je pochopitelné, že silná bolest v nás takové stavy vyvolává. Myslete na to, že smutek je třeba ventilovat. Mluvte o ztrátě svého přítele, který tu pro vás byl každý den a vy pro něj. A teď ho stáří nebo nemoc z tohoto světa vyprovodily a vám zbyl jen smutek a bolest v duši i ve tváři. Svůj smutek musíte zpracovat a tuto truchlivou skutečnost přeměnit v něco pozitivního, abyste nepropadli depresi.

Krematoria a hřbitovy pro zvířata

Odchod našich zvířecích přátel nás bolí moc, ale přesto je nutné, abychom se postarali i o uložení svého kamaráda. Mnozí z nás si přejí uložit svého kamaráda důstojně a krásně se s ním rozloučit. Vždyť i náš život s ním byl přece krásný! Obřad posledního rozloučení nám přinese jisté usmíření s nastalou situací a díky tomu se nám podaří se s těžkou ztrátou lépe vyrovnat. Nejvhodnější je oslovit některé z krematorií zvířat, která jsou v naší republice v Praze, Brně v Jihlavě a teprve plánovaná v Olomouci a v České Lípě. Nově platná vyhláška znemožňuje majitelům zvířat již více než rok pohřbívat je na svých zahradách. Takže k tomuto účelu využijte některý ze psích hřbitovů.

Přeměna smutku v něco pozitivního

Smutné období v našem životě nás obvykle nutí přemýšlet, přemýšlet více, než kdy jindy. A právě tak velmi často vznikají nejrůznější dobročinné organizace nebo nadace. To je přesně ten nejlepší způsob, jak svůj žal vyventilovat a udělat přitom něco velmi pozitivního. I nadace anebo dobročinné spolky, které vznikly, aby pomohly opuštěným nebo nemocným zvířatům v nouzi, jsou tím nejlepším ventilem smutku.

Čas je nejlepší ranhojič

Ve chvílích zármutku to sice nevidíme, ale po čase se i s takto těžkými ztrátami vyrovnáme. Nejčastěji nám k tomu pomůže náš nový mazlíček, ať už jej dostaneme jako dárek, adoptujeme ho z útulku anebo si ho přivezeme jako malé štěně nebo kotě od chovatele. Většina z nás se po smutném rozloučení, byť by bylo jakkoli bolestné, opět rozhodne pro dalšího zvířecího mazlíčka, který nám pomůže s tím, abychom se co nejdříve vyrovnali se ztrátou jeho předchůdce. A to je to nejlepší řešení!

About Author

Leave A Reply