3 zajímavé fakty o kočkách, které vás zaručeně překvapí

0

Každý z nás má domácí mazlíčky. Velká většina chová pejsky, jiní však dají přednost kočce. Kočky jsou poměrně tišší společníci, kteří nepotřebují, abyste je chodili venčit, protože pokud je naučíte chodit na kočičí záchod, zvládnou vykonat svou potřebu i bez vaší pomoci. Kočky jsou však do jisté míry tajemstvím. Existuje několik zajímavých faktů, které vás zaručeně překvapí.

Člověk by řekl, že kočka je naprosto předvídatelné stvoření, které si musí každý zamilovat. Jenže jste na omylu – kočky mají mnohá tajemství, o nichž ví jen málokdo (často o nich vědí jen ony samy). Jaké tři fakty o kočkách bychom měli znát?

1) Když předou, nejsou vždy spokojené

Maminky učí své děti tomu, že když kočka přede, je šťastná a spokojená. Toto zjištění se nám vryje jako dětem do paměti a podle tohoto zjištění se řídíme celý život. Jenže ono to není tak úplně pravda. Kočky při předení vydávají vrčivý zvuk, který je způsoben vibracemi slizničních řas v hrtanu kočky, který se nachází těsně pod kočičími hlasivkami. Tento vrčivý zvuk však nevydávají jenom tehdy, kdy jsou v pohodě, ale předou taky tehdy, kdy jim dvakrát příjemně není – například při porodu nebo když je sužuje nepříjemná, těžká nemoc. Podle všeho předení kočkám pomáhá od bolesti a trápení.

Jen pro zajímavost: příst umí i tygři, lvi či jiné šelmy.

2) Nemají rády hořké

Kočky jsou bytosti, které nesní všechno jako pes. Čemu se vyhnou stoprocentně, tak hořkému jídlu. Hořké kočkám zkrátka nechutná. Jestliže budete mít kočku nemocnou a budete s ní muset zajít k lékaři, který vám naordinuje hořké léky, jen stěží donutíte kočku je sníst. Obvykle hořké léky či jiné hořké jídlo najdou i v uzenině.

3) Matky okusují své děti

Nemyslíme to doslovně – kočičí mámy okusují svým koťátkům jen jejich vousy. Jedná se o takzvané hmatové vousy, které slouží při lovu, ale i při orientaci. Některé úzkostné kočičí matky se o svá koťátka tak bojí, že jim okusují tyto hmatové vousy, díky čemuž mají koťata horší orientaci.

About Author

Leave A Reply