6 důvodů, proč adoptovat psa z útulku

0

Možná jste už někde na internetových stránkách četli pár důvodů, proč je dobré adoptovat psa z útulku, ale nijak vážněji jste se nad tímto tématem nezamysleli. Ovšem těch důvodů, které hovoří pro adopci psa z útulku, je mnohem, mnohem víc.

Ve vašem srdci je místo

Je-li ve vašem srdci místo, které by nemělo zůstat prázdné, věnujte jej psovi z útulku. Možná ani netušíte, jak moc se váš život tím okamžikem změní, ale změní se jen a jen k dobrému. Tak už se nebraňte tomu nutkání zajít se kouknout do útulku a vybrat si tam svou čtyřnohou životní lásku! Netvrdíme, že bude tím jediným živým tvorem, který vás bude doma vítat po příchodu z práce, ale může být tím, kdo jejich řadu rozšíří. Nějaký ten radostný výskok taky unesete, tak proč do toho nejít!

Co vaše kroky může dovést právě do psího útulku

Když se dozvíte, že nádherné štěně, které pobíhá po sousedovic zahradě, je také z útulku, možná vás zaujme jeho osud a necháte se inspirovat dobrým skutkem, který se zrodil jen pár metrů za hranicí vašeho pozemku. Za hranicí, která vás se sousedy odděluje sice plotem, ale rozhodně vás může spojit krásnou společnou myšlenkou. A pak se zaposloucháte do vyprávění osudu malé chlupaté kuličky, kterou si sousedé donesli domů a neodoláte ani vy. Štěně bylo týrané. Majitelé jej krmili jen pilinami, a tak štěně už nikdy víc nevyroste, protože v době, kdy potřebovalo nejvíc kvalitních živin, nedostávalo potravu vůbec žádnou.

Smutné oči opuštěných psů

Smutné oči opuštěných psů

Možná jste ztratili dlouholetého kamaráda

Už jste pejska měli a po jeho odchodu za duhu je vám pořád smutno. Vracíte se domů a tak nějak automaticky očekáváte, že za dveřmi už radostně vrtí ocáskem to vaše chlupaté stvoření. Otevřete a nic! Ta prázdnota vás doslova praští. A tak si řeknete, že přece i ten váš miláček, kterému je teď už hezky, protože je mezi všemi ostatními pejsky, které už nic nebolí a nijak nestrádají, by si určitě přál, aby jeho místo v pelíšku dostal nějaký další pejsek. A věřte, že takových, kterým nebylo přáno dosud najít toho správného člověka, je všude kolem plno a hlavně v útulcích!

Padne vám do oka chlupáč ze Slovenska

Tušíte, co se děje se psy na Slovensku, kteří jsou dlouho v útulcích, a nikdo si je nevyzvedne ani neadoptuje? Stejně jako u nás, tak i u našich sousedů na Slovensku, je stále příliš velké množství majitelů psů, kteří odmítají kastraci a nechají své psy, aby se mezi sebou doslova nekontrolovatelně křížili. A dějí se tam věci, o kterých byste možná nejraději ani neslyšeli. Březí feny se vyhazují jako nechtěný odpad za hranicí obce anebo jsou ihned po porodu štěňata usmrcena. Březí feny někde v ústraní ve strachu a v šílených podmínkách porodí a jsou odchyceny i se svými potomky. Ocitají se v karanténních stanicích. I zde je čeká v mnoha případech krutý osud – usmrcení. Podle slovenských zákonů mohou být nechtění psi, nebo takoví, kteří jsou za nechtěné považovaní, usmrceni, a to ihned poté, co jsou odchyceni. V mnoha případech jsou to zdravá nekonfliktní krásná štěňata anebo i březí feny, které potká předčasná smrt jen proto, že jediným kritériem pro jejich utracení je doba, po kterou pobývají v daném zařízení. Ve vyhláškách jednotlivých měst na Slovensku se pohybuje doba, kdy je možno nechtěného psa utratit, mezi 7 až 60 dny po datu odchytu psa.

Potřebujete dělat něco se svou kondicí

Možná máte pocit, že vaše fyzická kondice už na tom není tak dobře, jako kdysi, a tak uvažujete, kde vzít parťáka, který si s vámi zaběhá, zaplave, nebo vás třeba jen vytáhne na procházku, a to alespoň 1x denně. Takových parťáků na vás čekají v útulcích spousty. Bude to chtít poohlédnout se jen po tom pravém pro vás, který splňuje vaše představy nejen o sportovním nadšení, ale také o povaze, energii a celkovém naladění. Ideálně, aby to byla taková „láska na první pohled“.

I takoví krasavci se mohou ocitnout v útulku

I takoví krasavci se mohou ocitnout v útulku

Chtěli jste jen udělat dobrý skutek

Nejrůznější akce konané na podporu opuštěných psů v útulcích nás obvykle zvednou nejen ze židlí, ale také přimějí k tomu, abychom vyrazili za pejsky třeba na Vánoce a přilepšili jim nějakými kvalitními granulemi, několika balíky piškotů anebo zkrátka jen donesli pár nepotřebných dek do útulku. Ovšem mezi takovými dárci s dobrým srdcem se občas najdou i takoví, kteří vyrazili do útulku s nějakou tou dobrotou, ale z útulku si odnášejí psa. A to je nejen krásné, ale u záslužné. Kéž bychom takové vnitřní hnutí mysli a činění dobrodiní pociťovali častěji, než jen před Vánocemi!

About Author

Leave A Reply