7 překvapivých důvodů, proč bychom měli nechat spát psa ve své posteli každou noc

0

Všichni jsme jistě slyšeli, že bychom neměli pouštět svého psa do postele. Myslíme si, že psi jsou špinaví a v našich postelích proto nemají co dělat. Ale co když to není tak úplně pravda? Existují podložené důkazy o tom, že spaní se psem je přínosné jak pro nás lidi, tak pro naše čtyřnohé mazlíčky. A kdo by nechtěl dělat vše pro to, aby se jeho mazlíček cítil co nejlépe?
Takže všem milovníkům psů, kteří se rádi přitulí na sklonku dne ke svému psovi v posteli, vzkazujeme: Jen tak dále! Díky tomu je pravděpodobné, že v noci lépe spíte a všichni víme, že po lepším spánku následuje lepší den. Je to skutečně výhodná situace pro všechny zúčastněné!

1. Dávají vám pohodlí

Ať už je to jejich teplé tělo nebo rytmické dýchání, obojí je velmi příjemné a uklidňující. Proto psi způsobují, že se cítíte ve své posteli ještě příjemněji.

2. Bojují proti nespavosti

Jejich přítomnost podporuje klid, úlevu od stresu a pocit bezpečí. Takže v podstatě z vaší ložnice vytěsní vše, co může způsobovat vaši nespavost.

3. Mazlení s nimi zmírňuje stres a úzkost

Stejně tak, jak můžeme pozorovat blahodárné účinky terapeutických psů, může působit i přítomnost vašeho psa u vás v posteli. Pozitivní naladění psů se zdá být nakažlivé a jejich pozornost může být velmi uklidňující.

Váš pes v posteli působí jako canisterapeut.

4. Poskytují teplo

Jejich hřejivá těla a tendence usídlit se co nejblíže ke svým lidem fungují jako malý radiátor v posteli. Zatímco to může být v létě trochu těžké, kdo by nemiloval přirozené teplo v chladné zimní noci, že?

5. Pomáhají bojovat proti depresi

Jedna věc, kterou psi bezpochyby nabízejí, je bezpodmínečná láska. Pro někoho, kdo bojuje s depresí, to může znamenat velmi mnoho. Přijímat jejich bezpodmínečnou lásku, může dělat zázraky v obzvláště těžkém období.

6. Zvyšují bezpečnost

Vědomí, že je vedle vás přítomen někdo, kdo se stará o váš klid a bezpečí, právě když jste nejvíce zranitelní, je velmi uklidňující pocit. Skvělý sluch psů a tendence štěkat na každého cizího člověka mohou být za určitých situací velmi výhodné.

Na světě není nic, co by váš pes miloval víc než vás, takže mu dovolte, aby strávil tento volný čas společně s vámi. Je to pro něj stejně příjemné a pohodlné jako pro vás, takže společné spaní je stejně prospěšné pro obě strany.

Foto: Pixabay.com

About Author

Leave A Reply