Bezobilná krmiva – aneb Grain free granule pro psy – pro koho jsou vhodná a pro koho ne

0

Především nízký alergizující účinek je to, proč se bezobilná krmiva dostávají na špičku v hodnocení kvality a obliby spotřebitelů – psů, ale hlavně jejich majitelů. Grain-free krmiva, trend poslední doby je určen pro všechny váhové kategorie psů, všechny věkové kategorie, ale hlavně pro psy, které mají jakékoli zdravotní obtíže. Tím, že tato krmiva zaručují vysokou stravitelnost, jsou nejvhodnější pro psy se zažívacími obtížemi a psy s potravinovou alergií, hlavně alergií na lepek.

Důvody pro krmení bezobilným krmivem

Bezobilná krmiva pro psy patří do skupiny hypoalergenních krmiv. Nezpůsobují alergie z důvodu nepřítomnosti obilnin. V jejich složení nenajdete oves, pšenici, kukuřici ani sóju. Řadí se k nutričně hodnotným krmivům, jejichž zkrmování je dlouhodobě bezpečné. Další suroviny, jejichž původ může být rizikový, jsou v krmivu obsažené pouze v nízkých nutričních hodnotách. Jedná se o suroviny typu: cukr, vedlejší rostlinné nebo živočišné produkty, barviva, konzervanty a další. Citlivé psí trávení, potravinová intolerance, alergie na lepek, nežádoucí zvyšování hmotnosti anebo pouhý respekt k tomu, že psi jsou od přírody masožravci, to vše může být důvodem, proč by měl váš pes jíst bezobilná krmiva.

Brit Care Grain Free - bezobilné krmivo Brit

Brit Care Grain Free – bezobilné krmivo Brit

Pes jako masožravec

Vysoce stravitelné proteiny, čerstvé suroviny, maso a ryby, to je to, čemu dávají psi přednost. A právě taková jsou bezobilná krmiva. Bez rozdílu věku či velikosti rasy jsou tato krmiva vhodná pro všechny psy, kteří mají potravinovou intoleranci, nebo alergii na lepek. Navíc vysoký obsah OMEGA 3 mastných kyselin zaručuje psovi přísun nezbytných antioxidantů. Pes byl odjakživa vnímán jako masožravec. Obilniny běžně nekonzumoval a do jeho organismu se dostávala pouze ulovená zvěř se zbytky natrávených pícnin v žaludku. Toto je běžný způsob, jak psi odjakživa přijímali důležitou vlákninu.

Suroviny nahrazující obiloviny v krmivech

Bezobilná krmiva zaručují psům lepší stravitelnost. Jako zdroj sacharidů se v tomto grain free druhu krmiva objevují místo obilovin obvykle brambory, batáty, čili sladké brambory anebo hrášek. Jedná se o naprosto dostačující zdroje sacharidů, u nichž není předpoklad, že by způsobovaly alergické reakce.

Značky krmiv přinášející na trh bezobilná krmiva

Acana Grain Free, Annamaet, Best Breed, Belcanto, Barking Heads, Brit Care grain Free, Doxneo, Farm Fresh, Grand Vital, GranataPet, K-9, Marp, N&D, Nutragold, Sam’s Field, Timberwolf a další.

Poznámka

Pouze u psů, kteří mají problémy s podváhou, má krmení granulemi s obsahem obilovin své opodstatnění.

Doporučujeme přečíst 5 mýtů o kavlitním krmivu a nebo také článek o bezobilném krmivu aneb čím krmit čtyřnohé mazlíčky.

About Author

Leave A Reply