Bílé myšky jako ideální první mazlíček pro děti

0

Děti si ve svém dětství zaslouží mít minimálně jednoho domácího mazlíčka. Přece jenom díky němu se naučí jisté toleranci a loajalitě, kterou musí ke svým domácím mazlíčkům neustále mít a pěstovat. V současné době je možné zakoupit mnoho zajímavých druhů zvířat, rodiče mají skutečně z čeho vybírat. Otázkou je, pro co se nakonec rodiče rozhodnou. Pokud potřebujete poradit, doporučujeme vám pořídit dětem bílé myšky, které jsou zcela nenáročné a nepotřebují každodenní mazlení.  

Sice se říká, že by se mělo malým domácím zvířátkům vyhýbat, protože děti je mohou umačkat ve svých malých ručičkách. Jenže opak je pravdou. Děti se díky malinkým domácím zvířátkům naučí, že se o ně musí starat se vší péčí a opatrností.  

Pokud nejste zastáncem klasických křečků nebo zapáchajících morčat, doporučujeme vám sáhnout po bílých myškách, které jsou ideálním chovatelským prvním balíčkem pro děti.  

Do akvária nebo do klece s nimi? 

Tou hlavní otázkou je, jestli s bílými myškami do klece nebo raději do akvária. Mnozí chovatelé jsou toho názoru, že klec je pro ně vhodnější, jiní však zásadně doporučují akvárium. My doporučujeme akvárium, akorát si dávejte pozor na to, aby se v akváriu neudržovala vlhkost. Bílé myšky potřebují ke svému životu zásadně sucho, byť jen minimální vlhkost je pro ně nepřijatelná.  

Existují však ještě fauna boxy, což jsou takové myší domečky, které mají posuvná dvířka. Jsou vhodné do akvárií.  

Na co nesmíme zapomenout? 

Při zařizování myšího bydlení nesmíme zapomenout na napáječku na vodu a také na misku s potravou. To je základ, který potřebují jak křečci a morčata, tak i bílé myšky, jejichž chov se od chovu morčat a křečků nijak neliší.  

To potvrzuje ostatně i fakt, že i myšce udělá radost takový kolotoč, který se prodává zejména pro křečky. I myška se v takovém kolotoči doslova vyřádí a bude spokojeně spát dlouhé hodiny. 

About Author

Leave A Reply