Bojí se pes psího salonu? Pomůžeme vám strachu čelit

0

Každý majitel psího čtyřnohého přítele se může dostat do situace, kdy musí dát pejska do psího salonu. Většinou se tak děje tehdy, kdy na něj nemají čas a kdy pejsek už nutně potřebuje nejen koupel a nový sestřih, ale také potřebuje zkrátit drápky či regenerovat jeho kůži a srst. Jedná se o naprosto běžnou věc. Návštěva psího salonu už dávno není nijak jedinečná nebo výjimečná. Majitelé, kteří nechtějí utrácet zvlášť za psího kadeřníka a zvlášť za psího pedikéra, raději přistoupí k té možnosti, že pejska dají do psího salonu. Zde udělají svou práci kvalitně a dobře, mnohem lépe, než kdyby se samotní majitelé snažili o střihání pejska či jeho drápků. Ovšem ne každý pejsek psí salon snáší.  

Mnozí pejsci mají z psího salonu respekt. Přece jen je to pro ně cizí prostředí, nemusí se v něm cítit dobře a spokojeně. Mohou se naopak v prostředí cítit velice neklidně, dokonce v nich může takový psí hotel vyvolat stres a obavy.  

Jak poznáme, že pes je z psího salonu vystresovaný 

  • slintá
  • zrychleně dýchá
  • třese se
  • pomočuje se
  • snaží se utéct

To je však jen hrstka příznaků, které alarmují či upozorňují na stres vznikající u pejska. Pokud se však nějaký z příznaků (či více příznaků) u psa ukáže, je třeba psa odnést z psího salonu a už ho této podobě stresu nevystavovat.  

Jak anulovat strach z psího salonu 

Samozřejmě existují tipy a rady, jak anulovat či minimalizovat strach z psího salonu. Například existují spreje, které snižují stres, a to nejen z psího salonu, ale také z cestování nebo z návštěvy veterináře. Také existují speciálně vyrobené obojky, které uvolňují uklidňující feromony, tudíž účinně bojují se stresem u psů za jakýchkoli situací, ať už je způsoben čímkoli.  

Někdy však pomůže jen prostá společnost vás samotných. Pes je na vás zvyklý, tudíž vám věří. Když s ním první návštěvu psího salonu absolvujete, bude klidnější a při další návštěvě vás již nebude potřebovat. 

About Author

Leave A Reply