Bojíte se pavouků? Pak jednoho chovejte doma. Strach zmizí

0

Pavouci jsou poměrně nepochopená stvoření, která už dlouhá staletí rozdělují společnost na dvě skupiny, a sice na ty, kteří pavouky absolutně nenávidí, a na ty, kteří je na druhou stranu milují. Jestli spadáte do první skupiny, možná se ptáte, jak se zbavit strachu z pavouků. Strach z pavouků je naprosto běžný, vždyť i milovníci těchto tvorů musí uznat, že z nich jde někdy strach (zejména z těch velkých). Odpovědí na otázku je, že si takového pavouka musíte pořídit domů. Jenom tak totiž strach zmizí.  

Skutečně, ač je to neuvěřitelné, je to tak. Lidé si do svých domovů pořizují pavouka především proto, že se chtějí zbavit strachu z nich. Je to paradoxní, ale je to tak. Je dokázáno, že velký pavouk v teráriu dokáže zmírnit strach z něho samotného, a to dokonce i u nejmenších dětí.  

Jaký druh bývá nejčastěji chován? 

Pokud se rozhodnete překonat svůj strach a rozhodnete se pořídit si pavouka, který by vám pomohl zmírnit strach z něho samotného, doporučujeme zvolit sklípkana rodu Brachypelma. Jedná se o nejčastěji chovaného pavouka, který je taky nejčastěji doporučovaný i začínajícím chovatelům. Jsou velcí zhruba jako lidská dlaň, tudíž nejsou nepřehlédnutelní.  

Nejsou však jen velcí, ale jsou také chlupatí, mají velká klepítka a makadla. Člověka skoro nekoušou, dalo by se říct, že ke kousnutí dochází jenom výjimečně, a to jenom tehdy, kdy se pavouk cítí v ohrožení či když je s ním nakládáno tak, jak s ním být nakládáno nemá.  

Co je na sklípkanech zajímavého? 

Sklípkani se pořizují i proto, že jsou to poměrně zajímavá stvoření. Každý druh sklípkana vyniká něčím jiným. Například sklípkani stromoví jsou zajímaví tím, že žijí jen v korunách stromů, kde si staví hnízda. Sklípkan zemní zase žije jenom pod kameny nebo dřevem, a to převážně na zemi. Sklípkani podzemní se zase ukrývají v chodbách trubicového tvaru.   

About Author

Leave A Reply