Jak bojovat s háráním psa?

0

Pejsek je ten nejčastěji pořizovaný domácí mazlíček. Jedná se o čtyřnohého přítele, který je věrný a který ke svému životu potřebuje především lásku svého majitele. Nezapomínejte svého pejska hýčkat a dávejte mu právě tu potřebnou lásku, kterou vyžaduje. Jenom tak bude šťastný. Kromě lásky je nutné o něj také pečovat. Je třeba se starat zejména o drápky, tlapky, ale také o oči, uši či zuby. Během chovu pejska čeká každého majitele několik nepříjemností, tou jednou je psí hárání. Otázkou je, jestli na psí hárání existuje nějaká pomoc či nikoliv.  

Psí hárání se koná zpravidla dvakrát do roka a trvá zhruba čtrnáct až jednadvacet dní. Vždy však záleží na plemeni, od něj se odvíjí doba hárání. U Větších plemen fenky hárají dokonce jen jednou ročně, otázkou je, jestli je na hárání nějaká účinná pomoc. Přece jen se jedná o nepříjemnou fázi roku, kterou nemají v lásce žádní majitelé psa.  

Zejména první hárání každého majitele vyděsí. Bohužel samotná fenka je vystrašená mnohem více než majitel. Na čem se však shodneme, tak je to, že jak fenka, tak i majitel jsou podráždění, neklidní a smutní.  

Jak odehnat psy 

Během hárání je nutné zejména odehnat psy od samotné fenky. Fenka to bohužel sama především v brzkém věku neumí, proto potřebuje pomoc. Naštěstí v tomto případě existuje zaručený a osvědčený trik, který fenku ochrání od nezvaných návštěvníků. Tou pomocí je povel „sedni“.  

Znáte hárající kalhotky? 

Zejména fenky v domácnosti mohou natropit velký nepořádek. Proto jí během hárání nasaďte hárající kalhotky. Jedná se o ochranu před nechtěnými psími nápadníky, zároveň se jedná o ochranu před ušpiněním domácnosti. Hárající kalhotky jsou skvělou spásou, o které mnozí majitelé nevědí.  

Psuodpudivý pes může také pomoct 

Jestli fenka špatně snáší hárající kalhotky, je možné použít psuodpudivý sprej, který neutralizuje její pach. Díky psuodpudivém spreji nebude fenka psům vonět, což je přesně to, co potřebujete během psího hárání.  

About Author

Leave A Reply