Bojujeme proti blechám. Jak kočky chránit před touto nepříjemností?

0

Kožní problémy jsou u koček čím dál častěji se vyskytovaným kožním problémem. Pokud se objeví příznaky kožních nemocí, je třeba ihned vyhledat veterináře, který kočce pomůže od nepříjemného a často i bolavého onemocnění. Přece jen kožní onemocnění provází nejen svědění, ale také vykousávání chlupů, které je velmi bolestivé, případně nemoc vede až ke ztrátě chlupů. To však nejsou jediné příznaky. Zaměřme se nejdříve na kožní nemoci, které způsobují blechy.  

Kočky jsou na kousnutí od blech poměrně citlivé. Nejedná se o nic příjemného, navíc kousnutí blechou může přenášet celou řadu nebezpečných parazitů a nemocí, jako je například borelióza, tasemnice nebo případě babezióza.  

Jak se projevuje bleší kousnutí? 

Když kočku kousne blecha, poznáte to lehce. A sice kočka se začne velice viditelně a výrazně škrábat, jelikož ji to extrémně svědí. V mnoha případech jsou kočky nadmíru podrážděné, jelikož jsou přecitlivělé a bleší kousnutí jim zkrátka nehraje do spokojeného a klidného života.  

Když kousne kočku blecha, znamená to, že je poblíž další velké množství nevítaných hostů, které se však skrývají nejen v kočičí srsti, ale především i v jejím prostředí.  

Jak proti blechám bojovat? 

Proti blechám je možné bojovat mnohými způsoby. Zejména je nutné kočku odblešit, a to pomocí výrobků, které najdete v regálech obchodů. Obvykle jsou ve formě spreje, případně ve formě šamponů. V případě velkého množství blech ukrývající se v kožichu kočky, je možné zakoupit od veterináře tablety, které blechy odeženou.  

Každý majitel však musí myslet zejména na to, že se musí odblešit také prostředí, v němž kočka žije, nikoli jen kočka samotná. Blechy se totiž mohou ukrývat i v pohovce, v kobercích nebo případně v čalounění. Hlavně v okolním prostředí se skrývá největší množství blech, které kočky napadají, když to nejméně čekají.

About Author

Leave A Reply