Jak by mělo vypadat terárium pro žáby

0

Žáby jsou dnes poměrně často chovaným domácím mazlíčkem. Možná mnozí lidé doufají v to, že žáby jsou takovým zakletým princem, kterého mohou políbit, až jejich hledání vysněné duše pomine. I když se žáby neřadí k nejhezčím domácím mazlíčkům, zamilovat si je je poměrně snadné, i když to mnohým lidem může přijít krapet nereálné. Lidé si je zamilují zejména díky jejich způsobu života, jsou poměrně nenáročné, i když jejich terárium musí splňovat jisté zásady.  

Jak jsme zmínili, žáby se dnes chovají v domácnostech čím dál více. Je to možná díky jejich nenáročnosti, možná díky jejich vzhledu, možná díky jejich tajuplnému životu, který lidé nemohou pozorovat ve volné přírodě.  

Každý chovatel si před pořízeným žáby musí sepsat, co všechno do akvaterária potřebuje, aby se žábě v domácnosti dařilo.  

Jak velké akvaterárium koupit? 

Co se týče rozměrů akvaterária pro žáby, rozhodujte se dle rozměrů žáby, kterou budete chovat. Každý druh je jiný, každý druh je něčím zajímavý, jinak pohyblivý, má jiné chování. Proto každý druh vyžaduje jiné rozměry i jiný tvar akvaterária, v němž bude žít.  

Potřebují teplo a světlo 

Žáby potřebují ke svému životu teplo a světlo. To zajistíme speciálními žárovkami, které se velmi podobají běžnému, dennímu světlu. Žárovky lze snadno zavěsit do akvaterária, ochránit je lze například květináčem nebo jiným podobným poklopem. V žádném akváriu nesmí chybět topné kameny, na nichž žáby relaxují.  

Co se týče konkrétních údajů, jež musí být zachovány, dbejte zejména na vlhkost, která se v akvateráriu zachovává. Je nutné obydlí pro žáby denně rosit, vlhkost by se měla vystoupat až k devadesáti procentům.  

Jak akvaterárium vybavit? 

Akvaterárium by rozhodně mělo být pro žábu příjemné, proto jej musíme krásně vybavit a zařídit. Například je možné obložit zadní stěnu přírodním korkem, je možné do akvaterária zasadit rostliny nebo položit kameny, které budou sloužit nejen jako místo pro relaxaci a vyhřívání se. 

About Author

Leave A Reply