Proti čemu můžu očkovat svou kočku?

0

Většinou se nechávají očkovat psi, ale na kočky se zapomíná. Proč? Vždyť je to zvíře jako každé jiné, i to trpí nemocemi či zdravotními potížemi. Aby vaše kočka byla imunní vůči bakteriím a různým virům, měli byste ji nechat očkovat. Sjednejte si proto schůzku na veterinární klinice a naočkujte ji proti nemocem, které kočky sužují nejčastěji. Jaké nemoci to jsou? A dá se proti všem očkovat?

Málokdo to ví, ale kočky jsou skutečně náchylná stvoření, která mohou trpět mnohými onemocněními či zdravotními problémy. Těch nemocí, kterými trpí, je hned několik. Vyjmenujme si ty nejčastější, proti kterým se dá bojovat očkováním.

Rýma koček

Velice častým onemocněním je rýma koček. V lidském světě je rýma jen nepříjemné nachlazení, které nás sužuje většinou jeden týden či dva, ale ve světě koček je to onemocnění, které je mnohem bolestivější a déletrvající. Jedná se o nemoc, která je způsobena herpesviry a caliciviry. Rýma postihuje horní cesty dýchací, kočky kýchají, dostanou zánět spojivek, teče jim z očí i z nosu, mají kašel. Mladé kočky mohou dostat i zápal plic, který není lehké vyléčit.

Panleukopenie koček

Kočky se mohou nakazit i virovým onemocněním zvané panleukopenie. Jedná se o onemocnění, které se projevuje špatným trávením. Během onemocnění dojde k poškození bílé krevní řady. Bohužel se toto onemocnění snadno přenáší, proto je dobré kočky proti němu očkovat.

Chlamydióza

Chlamydiózu způsobují drobné bakterie, které vyvolávají v kočkách netypické záněty plic. Přenáší se kapénkovou infekcí a mezi příznaky patří výtoky z očí, z nosu, kašel či horečka a viditelné hubnutí. Léčba je poměrně složitá. Nemoc se dá léčit antibiotiky, které však kočka lehce nespolkne. Pokud to nevíte, tak kočky nenávidí hořké a není jim lehké do jídla či do pití zamíchat hořké tablety, které je dostanou z nepříjemné choroby.

About Author

Leave A Reply