Chameleon Jacksonův – charakteristika i zajímavosti

0

Chameleoni jsou nevšední tvorové, o nichž se povídá, že umí měnit barvy. Většinou je zbožňují především děti, které se na chameleony chodí dívat do zoologických zahrad. Udělejte dětem radost a pořiďte jim taky takového chameleona. Doporučujeme však sáhnout po chameleonovi jemenském, který je asi nejméně náročný. Zkušeným chovatelům na druhou stranu doporučujeme jiný druh, jímž je chameleon Jacksonův.

Chameleonů je hned několik druhů, oblíbeným a nejméně náročným je zmiňovaný chameleon jemenský. O něm si však povídat nebudeme. Zajímá nás nyní chameleon Jacksonův, který je méně rozšířený, ovšem je skutečně nádherný.

Objeven byl už roku 1896, aktuálně se ve volné přírodě nachází v Keni a taky v Tanzanii.

Jak ho poznáte?

Je skutečně krásný. Od ostatních chameleonů se liší hlavně svou velikostí. Je podstatně větší, navíc má roh na čele jako jednorožec a roh místo nosu, jako nosorožec. Barevně se však od ostatních chameleonů neliší. Rozdíl je skutečně jenom ve velikosti a v rozích.

Jak chameleona chovat?

Chameleon Jacksonův vyžaduje střední terárium, které má rozměry minimálně 50x50x80 centimetrů. Nutné je UVB záření, vhodné jsou popínavé rostliny, které umístíte do terária. Kromě rostlin se hodí do terária i větve.

Co se týče vlhkosti, ta by se měla pohybovat kolem šedesáti procent, v noci pak až kolem sta procent. Terárium je nutné rosit, a to ideálně dvakrát denně (například ráno a večer). Co se týče teploty v teráriu, ta by neměla klesnout pod dvacet stupňů Celsia. Ideální teplota se pohybuje kolem pětadvaceti stupňů Celsia. Pokud se teplota vyšplhá výš, v pořádku.

Jestliže chameleonovi připravíte vhodné prostředí, může se dožít až deseti let. Pokud se však budou nacházet v prostředí, které je stresuje, umírají bohužel předčasně z důvodu deprese.

About Author

Leave A Reply