Chov akvarijních rybiček: Pro a proti

0

Postrádáte společnost? Pořiďte si domácího mazlíčka. Jestli nemáte dostatek volného času, můžete si pořídit akvarijní rybičky, což jsou nenároční společníci, kterým nesmíte zapomenout dávat krmení. Občas jim vyměníte vodu, což však není každodenní povinnost. I když se akvarijní rybičky zdají být zcela nenáročným společníkem, i ony mají své pro i proti. Pojďme se seznámit s oběma stranami této mince, abyste věděli, co očekávat, a abyste nebyli posléze překvapeni.  

Možná si říkáte, proč zrovna rybičky. Jak jsme zmínili, jsou to méně nároční mazlíčkové, než jsou pejsci či kočky. Nemusíte je venčit, nemusíte je učit žádným povelům a taky nemusíte dávat najevo svou oddanost. Navíc akvárium působí exoticky a v současné době jsou akvária moderním bytovým doplňkem.  

Nyní se však zaměřme na pro a proti, která v sobě akvária a akvarijní rybičky schovávají.  

Jaká jsou pro? 

Prvním plusem akvárií je to, že jsou skutečně hezkým doplňkem do každé domácnosti. Navíc zlepšují bytové ovzduší, změnu k lepšímu rozeznáte zejména tehdy, kdy máte ústřední nebo plynové vytápění.  

Pokud pořídíte akvarijní rybičky svým dětem, můžete si být jisti, že díky nim budou ve škole excelovat. Akvarijní rybičky totiž spojují jak biologii, tak zeměpis a taky fyziku a chemii, což jsou všechno obory ve škole povinné.  

A jak jsme zmínili, rybičky nejsou nijak náročné. Mohou být chovány prakticky všude, nemusíte je venčit a nemusíte se trápit chlupy, které zanechávají jiní domácí mazlíčkové.  

Jaká jsou proti? 

I když se může zdát, že žádná proti neexistují, nějaká se přece jenom najdou. Například minusem je to, že se musíte o akvárium starat, tedy že musíte akvárium čistit, aby rybičky dlouho žily. I když otázkou je, jestli lze starání se o akvárium zařadit mezi minusy. Čistota a jakási „údržba“ je nutná u každého domácího mazlíčka.  

About Author

Leave A Reply