Jak na chov gekončíka nočního

0

Pokud sháníte netradičního domácího mazlíčka, kterého bude kdekdo obdivovat, měli byste si pořídit gekončíka nočního. Jedná se o poměrně zvláštního domácího mazlíčka, kterého nemá jen tak někdo. Jeho chov je velice snadný, nevyžaduje nic speciálního. V současné době se chová hned několik zajímavých barevných mutací, které se pohybují ve stejné cenové relaci. Tento druh domácího mazlíčka je ideální i pro začínající teraristy, není důvod se jich bát, jsou neškodní.

Než si gekončíka koupíte, musíte vědět, že se doporučuje chovat ve skupině. Ideální skupinu tvoří jeden samec a dvě samice. Nikdy si nekupujte dvě samice bez samce, protože na sebe mohou být agresivní. Stejně tak se nedoporučuje kupovat dva samce.

Jak vybavit terárium?

Co se týče samotného terária a jeho vybavení, není potřeba kupovat zvláštní terárium. Stačí, když si zakoupíte klasické, skleněné terárium, které nemusíte nějak zvlášť vybavovat. Doporučujeme si pořídit vyšší terárium, abyste zamezili možnosti úniku. Gekončík nožní sice neumí šplhat po skle či po plastu, ale za to umí šplhat po skalních terasách, kterými vybavte jejich terárium.

Do terária nezapomeňte vložit úkryt, kterým může být například rozpůlený květináč nebo skořápka od kokosového ořechu. Substrát stačí v podobě písku, nezapomínejte na misku s vodou.

Co se týče samotného světla, nemusíte kupovat kvalitní UV zdroje. Gekončík je i v tomto směru zcela nenáročný. Vystačíte si s obyčejnou žárovkou, kterou doporučujeme umístit nad vyhřívací místo gekončíka.

Doporučená teplota by se měla pohybovat kolem pětatřiceti stupňů Celsia na vyhřívacím místě, v samotném teráriu by mělo být kolem sedmadvaceti stupňů.

Čím gekončíky krmit?

Gekončík noční miluje hmyz a larvy. Mezi jejich nejoblíbenější jídlo se řadí cvrčci či takzvaní banánové. Povoleni jsou i švábi, larvy potemníků či holátko myši.

About Author

Leave A Reply