Chov murén je obtížný, přesto existují druhy, které chováme rádi

0

Většina chovatelů akvarijních ryb si pořizuje nenáročné akvarijní rybičky, které se snadno rozmnožují a které zanedlouho zaplní celé akvárium. Existují však chovatelé, kteří přijmou výzvu a kteří tedy začnou chovat takové druhy ryb, jež nechová jen tak někdo. Existuje mnoho druhů ryb, o něž se musí pečovat takřka čtyřiadvacet hodin denně. Jedním z nich jsou například murény.

Murény můžeme znát především z moří. Velice často na ně narazíme na dovolené, když se vydáme potápět se a prozkoumávat moře, u kterého jsme ubytování. Někteří lidé si chtějí kousek moře vzít i do svého domova, proto si pořídí murény.

O murénách se všeobecně ví, že je to druh ryb, který vyžaduje péči a pozornost. Není o nenáročná rybka, kterou má ve svém akváriu každý. I když jsou murény poměrně náročné, nesmíme všechny druhy murén házet do jednoho pytle. Ne všechny jsou náročné, některé chováme dokonce s oblibou, protože jsou nenáročné. Jaké druhy to jsou?

Muréna pardálí jako ryba, kterou nepřehlédnete

Mezi méně náročné druhy murén patří muréna pardálí. Jedná se o krásně barevnou murénu, kterou díky zbarvení ve svém akváriu vážně nepřehlédnete. Je vážně nenáročná, stačí jí jenom velké akvárium, které by mělo být o velikosti sedm set litrů. Nutné je, aby v akváriu byly různé štěrbiny či úkryty.

Co se týče krmení, muréna pardálí je masožravec. Miluje takřka všechny ryby, které se jí vejdou do tlamy.

Muréna příčnopruhá je sice obtížnější, ale je to hotový skvost akvária

Obtížnějším druhem murén je muréna příčnopruhá. Jedná se o murénu, která vyžaduje více péče než muréna pardálí, ovšem ta péče se skutečně vyplatí. Potřebuje menší akvárium než muréna pardálí, zhruba 400 litrů, nicméně co je spojuje, tak to, že je taky masožravec. Přijímá jak čerstvou, tak i zmraženou potravu. Nejvíce miluje chobotnice, krevety či obecně rybí maso.

About Author

Leave A Reply