Chov veleštíra císařského – budí respekt, přesto je mírumilovný

0

Chovat ve svém teráriu dnes můžete jakéhokoliv mazlíčka. Jestli jste milovníkem pavouků, pořídíte si obrovskou tarantuli, jestli jste milovníkem barev, nic vám nebrání v tom, abyste si pořídili chameleona. V poslední době je populární především štír, konkrétně veleštír císařský, který se na první pohled může zdát velice nebezpečný, ale opak je pravdou. Je to velice mírumilovné a společenské stvoření, které vás svou přítomností nadchne.  

Veleštír císařský je v současné době hojně chován v teráriích. Původem však pochází z afrických pralesů. Lidé si ho do svých terárií pořizují především z toho důvodu, že na první pohled vypadá velice atraktivně. I když připomíná raka, má několik odlišných prvků.  

Jaký veleštír císařský je největší? 

Štír císařský má samozřejmě také několik mocných rekordů. Nyní se pojďme podívat například na největšího zástupce tohoto druhu. Tím největším zástupcem a doslovným veleštírem byl štír o velikosti třiadvaceti centimetrů. Z takto velkých štírů jde strach, ale opak je pravdou. Bát se jich nemusíte, ti největší štíři jsou paradoxně nejvíce společenští a nejvíce mírumilovní.  

Samozřejmě součástí jeho těla je jedovatý trn, ale ten nepoužívá, pokud není potřeba. Štíři císařští používají svůj jedovatý trn jenom v nejvyšší nouzi a člověku obvykle způsobí obrovské svědění.  

Chovejte v páru 

Pokud se rozhodnete štíra chovat, doporučujeme ho chovat v páru, protože o samotě se trápí. Je to na štírech to nejkrásnější. Skutečně potřebují mít minimálně jednoho kamaráda, aby se netrápili. Ideální však je, když ho budete chovat ve skupině pěti jedinců. To vám potvrdí, že váš štír se nebude cítit smutný a sám.  

Je velice zajímavé, že druh či družka svou druhou polovičku chrání v okamžiku, kdy svléká svou pokožku. Jelikož je to moment velice choulostivý, upevňují si tak svůj vzájemný vztah.  

About Author

Leave A Reply