Chováme pralesničky neboli tropické žáby

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka, ale netoužíte po takovém, který vyžaduje velkou míru pozornosti a péče? Pořiďte si mazlíčka, s nímž budete vynikat před ostatními chovateli. Takových mazlíčků je habaděj, jenom si stačí vybrat. Pokud můžeme doporučit zajímavého tvora, kterého nechová doma jen tak někdo, pořiďte si pralesničku, které se také přezdívá „tropická žába“ nebo také „šípová žába“.  

Jedná se o pestrobarevnou žábu, která se v dnešní době řadí k těm nejčastěji chovaným druhům žab. Dnes se vyskytuje nejen v domácnostech chovatelů, ale také na ni můžete narazit v jejím domácím prostředí, kterým jsou deštné pralesy Jižní a Severní Ameriky.  

Možná si říkáte, proč se tropickým žábám přezdívá „šípové“. Je to z toho důvodu, že se ještě dnes využívají k tvorbě otrávených šipek. Dříve je využívali zejména Indiáni. Pralesničky jsou totiž extrémně jedovaté. Zajímavé je, že v zajetí svou jedovatost ztrácí, tudíž jsou pro chovatele bezpečné a velmi, velmi oblíbené.  

Chováme pralesničky – velikost terária 

Nejdříve je nutné vědět, v jak velkém teráriu se mohou pralesničky chovat. Vždy záleží na počtu žab. Také záleží na druhu, který si zvolíte. Tropických žabek se totiž vyskytuje na světě skoro dvě stě různých druhů. Obecně lze říct, že nejsou nijak velké, dorůstají do maximálně pěti centimetrů. Pro takto velké žáby stačí pořídit terárium o velikosti 50x50x50 centimetrů, pokud se rozhodnete pro více žabek (například pro tři žáby) pořiďte si terárium o něco větší, a to ve velikosti 50x50x70 centimetrů.  

Chováme pralesničky – vlhkost a zařízení terária 

Co se týče vlhkosti, ta by se měla v teráriu pro pralesničky pohybovat kolem osmdesáti až sta procent. Tropické žáby milují vlhkost, vyžadují ji i v zajetí. Co se týče větrání, to by mělo být umístěno jak vepředu, tak vzadu, aby nikde v teráriu nevznikaly nebezpečné plísně.  

About Author

Leave A Reply