Chováte žábu? Toto jste o ní rozhodně nevěděli

0

V našich domácnostech stále častěji chováme takové domácí mazlíčky, kteří jsou něčím zajímaví a kteří jsou jedineční. Pejsci už dávno vyšli z módy. Dnes jsou populární zejména hadi, ještěrky nebo takové žáby. Člověk by řekl, že lidé jsou schopni snášet žáby jenom v jezírku na zahradě, ale někteří je skutečně chovají doma ve svých teráriích. Mnozí lidé si oblíbili zajímavé exotické žabičky, které jsou žluté a kterým se říká pralesničky. Jsou to tropické žáby, které jsou skutečně jedinečné a které se nehodí jenom do domácích jezírek.  

Ať už ale chováte žáby či nikoliv, přinášíme vám několik zajímavostí, které vás rozhodně zvednou ze židle. Stejně jako v psím světě, tak i v tom žabím najdete několik zajímavých faktů, které vám doslova vyrazí dech.  

  • Nejmenší žába na světě

Tou nejmenší žábou na světě je takzvaná paedophyne amauensis. Neměří ani osm milimetrů, tudíž není větší než jednokorunová česká mince. Umíte si vůbec takovou žábu představit? Vždyť na ni můžeme snadno šlápnout! 

  • Nejhlučnější žáby na světě

Žáby jsou známé svým nepřirozeným, velice hlučným kvákáním. Mnohým lidem vadí bydlet u vody, a to právě kvůli žabímu kvákání, které je někdy tak hlasité, že nedá člověku spát. Otázkou však je, jaká žába je vůbec nejhlučnější. Tento titul nesou stromové rosničky, které se skutečně řadí k těm nejhlučnějším žábám na světě.  

  • Nejjedovatější žába na světě  

I žáby mohou být jedovaté. Paradoxně je tou nejjedovatější žábou žába, která se velice často chová v našich domácnostech. Je to pralesnička, kterou známe díky jejímu žlutému zbarvení. Jsou však známé nejen pod přezdívkou tropické žáby, ale také jako šípové žáby. Přezdívka „šípové žáby“ vznikla proto, že si Indiáni své šípy napouštěli právě jejich jedem. Dokázal protivníky usmrtit už po pouhém škrábnutí. Při jejich chovu tak buďte opatrní a obezřetní. 

About Author

Leave A Reply