Čím krmit a nekrmit kočku? Lidskou stravu vynechejte

0

Kočky jsou pro mnoho chovatelů jenom chytači myší. Pořizují si je hlavně ti, kteří bydlí na venkově a kterým myši dělají skutečně velký problém. Právě tito lidé si o kočkách nezjišťují takřka nic. Krmí je proto vším, co jim přijde pod ruku, a to jak zbytky, tak kravským mlékem. Ani jedno, ani druhé není pro kočku vhodným krmením. Otázkou tedy je, čím kočku krmit a čím ji naopak nekrmit.

Mezi lidmi se rozšířil takový nešvar, a sice to, že krmí kočky zbytky od oběda či tím, co doma zkrátka mají. Jenže taková strava kočkám neprospívá. Je pro ně dokonce nebezpečná.

Pokud si pořídíte takového domácího mazlíčka, musíte se o něj starat, musíte mu dopřávat to, co si zaslouží za to, že vám daruje svou lásku.

Čím kočku můžu krmit?

Je zajímavé, že kočky mají až 500 chuťových pohárků na jazyku. Člověk jich má kolem devíti tisíc. Lze tedy říct, že kočka nedbá na chuť, ale spíše na teplotu a konzistenci jídla. Kočky můžete krmit například kvalitními kočičími granulemi, které běžně koupíte v obchodech. Doporučujeme kupovat uzavřené pytlíky, které zaručí stálou čerstvost granulí.

Samozřejmě kočka nepohrdne ani masem. Jestliže kočce koupíte maso v obchodě, musíte dbát hlavně na kvalitu konzervy. Ne všechny konzervy obsahují kvalitní maso. Přísun masa zajišťují i chycené myši. Je zajímavé, že kočka dokáže chytit myš i dvacetkrát během dne. To znamená, že jídlo ráno a večer jí nestačí. Doporučujeme ji krmit až dvacetkrát denně.

Čím kočku rozhodně nesmím krmit?

Jak už název článku napovídá, lidskou stravu kočce nepodsunujte. Znamená to, že kočce nedávejte žádné zbytky od oběda, nepodsouvejte jí ani kravské mléko. Nedoporučujeme ji krmit ani šunkou nebo kouskem sýra. Pokud se však stane, že jí něco občas přece jen dáte, samozřejmě neumře, pokud to nebude čokoláda, hrozny, cibule nebo česnek, protože to jsou potraviny, které jsou pro kočky synonymem jedu.

About Author

Leave A Reply