Jak a čím krmit štěňata?

0

Pejsci jsou nejčastěji pořizovanými domácími mazlíčky. Je to pochopitelné, vždyť jsou to milí tvorové, kteří jsou našimi věrnými přáteli po velkou část života. Lidé si je pořizují zejména v době, kdy jsou ještě štěňátky. Dělají dobře, protože čím dřív si na vás pejsek zvykne, tím lépe. Od začátku si vás zamiluje a bude ve vás mít jistý respekt, snadněji ho naučíte novým kouskům a novým dovednostem. Samozřejmě štěňátka jsou i starostí. Vyžadují velkou porci péče. Je třeba jim věnovat hodně pozornosti, protože jsou odloučeni od svých matek, které ještě dlouhou dobu hledají. Záludné je i jejich krmení. S tím vám však pomůžeme.

Ať už si štěňátko koupíte nebo se narodí vaší fence, je třeba vědět, jak štěňata krmit a čím. Pro malá štěňátka je ještě nevhodná klasická strava v podobě tvrdých granulí. Otázkou tedy je, co je pro ně vhodné.

Potřebují dostatek bílkovin

Štěňata potřebují dostatek bílkovin, které jim pomáhají s jejich snadným a pohodovým růstem. Velkým zdrojem bílkovin je syrové maso, které se však nedává štěňatům pár týdnů po narození. Když přestanou pít matčino mateřské mléko, musíte do nich dostat i dostatek vápníku a fosforu, což jsou látky, které najdete například ve vaječných skořápkách či v syrových kostech.

Největší množství vitaminů a minerálů se kupodivu nachází v natrávených zbytcích potravy, což je poměrně nechutné zjištění.

Kde něco podobného seženu?

V dnešní době dokonce existují firmy, které natrávené zbytky potravy či jiné, podobně nechutné zdroje vitaminů a minerálů prodávají. U mnohých firem můžete koupit hovězí dršťky, v nichž je obrovské množství vitaminů, které štěňata potřebují. Odborníci doporučují dávat štěňatům i syrové vnitřnosti, pokud je máte. Tuto potravu je vhodné obohatit syrovými vejci.

Abychom nezůstali jen u krmiva pro silné žaludky, krmivo štěňat můžete zpestřit i vařenou rýží či syrovou zeleninou.

About Author

Leave A Reply