Jak a kdy čistit sladkovodní akvárium

0

Každý chovatel akvarijních rybiček moc dobře ví, že jsou to tišší a poměrně nenároční společníci. Akvarijní rybičky vyžadují jen to, abyste je pravidelně krmili, párkrát do měsíce vyměnili vodu, a když je potřeba, tak abyste jim akvárium vyčistili. Otázkou ale je, kdy akvárium čistit a jak. I čištění akvária má svá pravidla, podle kterých se musíte řídit.

Čištění akvária je aktivita, kterou chovatelé rybiček nemají zrovna v lásce, ale bohužel je to potřeba. Aby se rybičkám dařilo a aby se mohly bez problémů rozmnožovat, potřebují mít hezké a čisté prostředí, v němž se budou cítit dobře. Vždyť ani my bychom se necítili ve špíně příjemně, proto i rybičkám dopřávejme čisté prostředí.

Jak jsme již zmínili, otázkou je, jak a kdy čistit sladkovodní akvárium. Na tyto otázky si ihned prozradíme odpovědi.

Jak často čistit akvárium?

Mnoho chovatelů-začátečníků se ptá, jak často se má akvárium čistit. Jenže ono nelze přesně říct, jak často má být akvárium čištěno. Přece jenom je to u každého akvária individuální, navíc záleží i na mnoha faktorech. Mezi tyto faktory se řadí například množství ryb, hustota osázení rostlin nebo velikost nádrže či kvalita filtračního zařízení.

Pokud netoužíte akvárium čistit co měsíc, pořiďte si větší akvárium, protože čím větší akvárium, tím méně starosti s jeho čištěním.

Výměně vody se nevyhnete

Zatímco čištění akvária není na pořadu dne, výměna vody ano. Vodu je třeba vyměňovat co týden či čtrnáct dní, vždy záleží na velikosti akvária. Samozřejmě nikdy nevyměňujeme všechnu vodu, ale vyměňujeme jen čtvrtinu vody.

Jak sladkovodní akvárium čistit?

Vraťme se ke zmiňovanému čištění. Když uznáte, že je na čištění čas, zaměřte se převážně na řasy, které lze nejlépe odstranit pomocí magnetické stěrky. Zapomínat se nesmí ani na čištění filtru a krycích zařízení.

About Author

Leave A Reply