Co jí člověk a může jíst i pes?

0

Jak psa krmit a čím – to je téma, které se na internetu či v diskuzních fórech rozebírá dnes a denně. Pejskaři chtějí svému čtyřnohému domácímu mazlíčkovi dopřát to nejlepší, přesto mu nechtějí ublížit. Pokud svému mazlíčkovi chcete dát skutečně to nejlepší, dejte mu občas to, co jíte vy. Sice se všude na internetu dočtete, že ”lidské” jídlo nepatří do psí tlamy, ovšem existují výjimky, které pejsek jednou za čas v malé míře smí, jelikož mu nijak neublíží.  

Stejně jako existuje seznam “tabu” potravin, tak existuje seznam jídel, které pejsek jednou z čas smí společně se svým majitelem. Víte, jaké pokrmy v seznamu povolených jídel nalezneme? 

1) Jogurt 

Milují pejsci vylízávat vám kelímek od jogurt? Neodepírejte mu to . Jogurty jsou bohatými zdroji vápníku, který potřebují i čtyřnozí psí mazlíčkové. Kromě toho se v nich nachází i bílkoviny, které také pejsci potřebují. Samozřejmě ne všechny jogurty jsou povoleny. Povoleny jsou zejména jogurty, které obsahují živou bakteriální kulturu a neobsahuje sladidla ani cukry. V létě se může sáhnout po takzvaném “frozen” jogurtu, tedy po zmrzlém jogurtu, jenž dokáže psa velmi příjemně osvěžit během horkých dnů.  

2) Losos 

I pejsci můžou jednou za čas rybu, tedy jen kvalitní a zdravou rybu. Víte přece, že existují ryby zdravé a ryby nezdravé, psovi můžete dát zdravou rybu v podobě lososa, který je fantastickým zdrojem omega 3 mastných kyselin. Mnohé studie poukazují na zajímavý fakt, a sice že je losos vhodný zejména pro psy s alergiemi.  

3) Sladké brambory 

Pokud chcete pejskovi dát to, co jíte vy, je třeba začít žít zdravě. Dalo by se říct, že pejskovi neškodí potraviny, které neškodí člověku. Další potravinou na seznamu povolených potravin jsou takzvané sladké brambory, které znáte díky oranžovému zbarvení. Jedná se o zeleninu bohatou na vitaminy, kterou si pes zamiluje.  

About Author

Leave A Reply