Co jsou to prémiová krmiva pro psy?

0

Jako prémiové krmivo pro psy jsou často označovány granule vyšší střední třídy. To znamená, že jsou o třídu níže než superprémiové granule, ale přesto vysoce kvalitní. Prémiová krmiva jsou určená pro zdravé psy bez zvláštních nároků na výživu bez přecitlivělosti na určité složky. Tedy pro psy, kteří netrpí sklonem k obezitě a mají průměrné množství pohybu. Prémiová krmiva patří proto také mezi nejoblíbenější kategorii produktů na trhu s krmivem pro psy. Dají se pořídit za velice dostupnou cenu a zajistí často velmi vysokou kvalitu stravy psa. Chceme přece zajistit, aby naše zvíře bylo zdravé, aktivní a dožilo se vysokého věku ve vysoké kvalitě života.

Prémiové krmiva jsou díky svému složení velmi lehce stravitelným krmivem. Respektují totiž biologické požadavky zvířat. Pří výběru takovéhoto prémiového krmiva musíme brát samozřejmě v úvahu jejich věk, fyziologickou zátěž a pohybovou aktivitu. O kvalitu bychom se neměli obávat. Ta je zaručena nejen výrobou z vysoce kvalitních surovin, ale i využitím nejnovějších moderních technologických postupů a moderní šetrné technologie zpracování. Příznivý vliv na udržení kvality komponentů a bioaktivních složek má i způsob balení v kvalitních obalech, které jsou při dodržení skladovacích podmínek zárukou zdravotní nezávadnosti. Tyto granule zajišťují, i že budou našim miláčkům chutnat. Při výrobě jsou brány v potaz i vjemové pocity zvířat.

Obzvláštní pozor dejte pří výběru granulí pro kojící a březí feny. A samozřejmě štěňata. Měly by totiž obsahovat vyvážené složení minerálů pro stavbu kostí, železa pro krvetvorbu, bílkoviny pro správný růst a vývoj.

Pokud má náš pes vysokou fyzickou zátěž, potom vybírejme krmivo s obsahem L-karnitinu, tedy složkou, která podporuje optimální energetický metabolizmus a zvláště látkovou výměnu tuků a dokonalé využití energie krmiva. Pokud máme pejska staršího sedmi let, rozhodně kupujeme krmivo s označením Senior nebo light. Také toto krmivo používáme, pokud je pes obézní nebo má velmi nízkou zátěž. Obsahují totiž méně tuku a více vlákniny, která zajistí rychlejší zasycení a správnou funkci střev.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply