Co jsou to prémiová krmiva?

0

Prémiová krmiva pro psy a kočky by měla představovat řadu produktů, které se v rámci jedné značky odlišují od běžného standardu. Jinými slovy – prémiová krmiva by měla být v každém ohledu lepší, než běžné produkty od stejného výrobce. Neplatí to však v každém případě. Zákon ani vyhláška pojem „prémiové krmivo“ nerozlišuje, takže je pouze na výrobcích, jak s tímto označením naloží.

Každý výrobce má svoji filosofii a marketing, což ve výsledku znamená, že označení „prémiové krmivo“ samo o sobě nic nezaručuje. Jak tedy poznat kvalitní od nekvalitního? Nezbývá než si důkladně prostudovat složení a porovnat ho s jinými výrobky. Jedině tak budete mít opravdu přehled o tom, která krmiva nabízejí kvalitu a která nikoliv.

V čem mohou být prémiová krmiva pro psy a kočky lepší?

Kvalitní prémiová krmiva pro psy a kočky se liší hlavně ve vstupních surovinách, ze kterých se vyrábějí. Neznamená to, že by standardní krmiva byla nekvalitní, ale v těch prémiových je vždy něco navíc. Tyto kvalitnější suroviny ocení zejména majitelé zvířat, která jsou v zátěži, nebo naopak mají nějaké problémy, a tak potřebují jenom to nejlepší.

Většina prémiových krmiv nabízí v první řadě plnohodnotné „dlouhé“ sacharidy, kompletní složení tuků a snadno stravitelné, vysokojakostní bílkoviny. Ovšem, jak jsme si řekli v úvodu, není to pravidlo a vždy je třeba bedlivě kontrolovat složení, než najdete takové prémiové krmivo, které bude vyhovovat vám i vašim mazlíčkům. Mnoho prémiových krmiv obsahuje také přídavná chondroprotektiva, která chrání klouby zvířat, což ocení zejména majitelé psů větších plemen.

A pro koho se prémiová krmiva hodí?

Stručně řečeno – prémiová krmiva jsou ideální pro všechny majitele, kteří chtějí svým mazlíčkům dopřát to nejlepší. Na druhou stranu je ale pořád nutné mít na paměti, že ne každé prémiové krmivo musí být lepší, než krmivo standardní. Prémiová krmiva jsou tedy vhodná hlavně pro ty, kteří vědí, co jejich mazlíček potřebuje a umí si v nabídce vybrat takové krmivo, které jejich požadavky bezezbytku splňuje.

Prémiové krmivo rozhodně není podmínkou úspěšného chovu, ani vašemu zvířecímu miláčkovi nezajistí stoprocentní zdraví. Kvalitní prémiová krmiva se hodí podávat hlavně těm zvířatům, která jsou v pracovním či sportovním režimu, zotavují se ze zdravotních komplikací, nebo aspirují na tituly super-šampionů různých výstav.

Výhody kvalitních prémiových krmiv ale ocení i běžný chovatel. Zvířata totiž v případě, že vyberete opravdu kvalitní produkt, ve stravě přijímají komplexní spektrum všech potřebných živin a dalších látek. Není tedy nutné podávat žádné další doplňky stravy. Pokud si najdete čas přečíst si složení, určitě si mezi prémiovými krmivy pro psy a kočky vyberete takové, které bude plně vyhovovat vám i vašemu mazlíčkovi. Zkuste, a uvidíte sami.

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply