Čtyři divné věci, které dělají kočky, a co znamenají

0

Když toužíme po domácím mazlíčkovi, nejčastěji si koupíme pejska. Jenže neměli bychom se unáhlit – i kočky jsou skvělí společníci, kteří jsou navíc trošku „blázniví“. O tom svědčí i fakt, že kočky dělají mnoho zvláštních až divných věcí. Máme na mysli například předení, schovávání se do krabice, okousávání plastů nebo tulení hlavičkou. Zamysleli jste se nebo popřemýšleli jste někdy nad významem těchto věcí? Proč to kočky vlastně dělají, co takové věci znamenají?

Proč se kočky touží dostat do krabice či tašky?

Určitě jste svou kočku minimálně jednou přistihli, jak se snaží dostat do krabice nebo tašky. Možná jste přemýšleli nad tím, proč to kočka vlastně dělá. Odpověď je jednoduchá – kočka se cítí v menších prostranstvích bezpečně. Díky krabici je kočka chráněná ze všech stran a má dostatečný přehled, tudíž se nemusí bát žádného nepřátelského predátora.

Proč kočky předou?

Babičky nám už odnepaměti vštěpují do hlavy, že kočka přede hlavně proto, že se cítí příjemně. Jenže kočky nepředou jen tehdy, kdy se cítí příjemně, to skutečně ne. Předou i ve chvílích, kdy se trápí. Je to například u porodu nebo tehdy, kdy prodělávají závažnou a nepříjemnou nemoc.

Díky předení se rychleji léčí rány, které kočka utrpěla.

Proč kočka kouše plasty?

Jestliže máte kočku ve své domácnosti, určitě jste zpozorovali, že kočka někdy okusuje plasty – tedy například kabely. Nezůstává jen u kabelů, často kočka okusuje i koberec, květiny, květináče nebo další věci. Důvod je prostý – nudí se. Když kočka začne okusovat nebo žužlat něco, co není k jídlu, chce vám tím říct, ať si s ní víc hrajete.

Proč se kočky tulí hlavami?

Kočky nejsou zvířata, která vás obejmou nebo vám dají packu. Jsou o zvířata, která se tulí zejména svými hlavičkami. Když se bude kočka lísat svou hlavičkou, je to skvělé, protože vám tak dává najevo, že vám stoprocentně důvěřuje a že jste pro ni důležití.

About Author

Leave A Reply