Čtyři netradiční terarijní mazlíčci

0

Chcete si do svého domova pořídit domácího mazlíčka? Lidé milují zejména psy a kočky, ale je pravda, že se jedná o domácí mazlíčky, kteří vyžadují pěknou dávku péče, energie a pozornosti. Pokud jste tedy časově vyčerpaný člověk, je pochopitelné, že se pro psy nebo kočky nerozhodnete. Ostatně pro jaké jiné domácí mazlíčky se rozhodnout? 

Nedávné statistiky ukazují, že lidé se v poslední době zaměřují na poměrně nebezpečné domácí mazlíčky, kteří budí na první pohled velký respekt. K těmto netradičním domácím mazlíčkům se mimo jiné řadí i čtyři druhy, které jsme níže sepsali do krátkého seznamu. Pokud se rozhodnete pro jednoho z nich, buďte připraveni na každou možnou situaci a vše potřebné si o nich přečtěte.  

1) Hadi 

K méně tradičním domácím mazlíčkům se stále řadí hadí. I když se v domácnostech vyskytují poměrně často, není to tak často jako psi nebo kočky. Hadi jsou nenároční tvorové, které stačí krmit jednou za čtrnáct dní. Po dobu čtrnácti dnů totiž svou potravu tráví. Jsou to tedy ideální tvorové, kteří přečkají sami doma i vaši dovolenou.  

Na druhou stranu jsou to stále nebezpečná stvoření, před kterými je nutné mít se na pozoru.  

2) Krokodýli 

K velmi, velmi nebezpečným tvorům se řadí krokodýli. Mnozí lidé si myslí, že je nelze chovat, ale je to možné, i když se to nedoporučuje. Krokodýlům totiž musíte věnovat nejen všechen svůj čas, ale také si musíte připravit pořádný ranec financí, jelikož tento chov rozhodně nepatří k těm nejlevnějším.  

3) Kajmani 

Malí krokodýli – tak lze nazvat kajmany, kteří se také řadí k velmi náročným druhům. Chovají se čím dál častěji, lidé asi touží po adrenalinu, který kajmani představují. Kajmani taktéž patří k drahým koníčkům, na které jen tak někdo nemá. A opět vyžadují velkou kupu pozornosti a vašeho času, pokud patříte k časově vytíženým jedincům, nevolte je.  

4) Chameleoni 

Mohou, ale také nemusí být nenároční. Záleží, na jakého chameleona narazíte. U chameleonů je vysoké riziko, že zemřou ze stresu, buďte k nim tedy shovívaví a přistupujte k nim se vší opatrností a slušností.

About Author

Leave A Reply