Čtyři žabí zajímavosti

0

Žáby nejsou zrovna častým domácím mazlíčkem. Nejčastěji se se žábami setkáváme ve volné přírodě, někdy v zoologických zahradách, kde se však chovají zajímavé druhy, které ve volné přírodě neuvidíme. V současné době se také mnohé žáby dostaví do venkovních, zahradních jezírek, kde tráví svůj volný čas. Mnozí majitelé jezírek žáby vyhazují, jiní si je tam nechávají. Mnozí lidé jsou do žab tak zbláznění, že si je pořizují do svých domácích akvaterárií a chovají si je stejně jako pejsky nebo kočky.  

Žáby jsou velmi zajímavými tvory. I když neučarují svým vzhledem, učarují svým bezstarostným životem a tím, jak tajuplné jsou. Mnozí majitelé žab jsou toho názoru, že tak zajímavého tvora ještě nikdy nepotkali. To potvrzují i čtyři zajímavá žabí fakta, která stojí za zmínku.  

Čtyři žabí fakta: 

  • Žáby jsouna naší planetě už opravdu dlouho. Podle dostupných informací žijí na našem světě už od počátku druhohor. V současné době se na světě nachází více jak čtyři a půl tisíce druhů žab, které jsou rozprostřeny po celém světě, nikoli jen v jistých částech, kde je teplo a slunečno. Mnohé žáby žijí v pralesích, jiné dokážou žít v malé tůňce uprostřed ničeho.
  • Žáby jsou pověstné svým žabím skokem. U těch nejlepších žabích skokanů může žabí skok činit až čtyřicetinásobek jeho tělesné délky. Žabí pověstné skákání je dáno jejich prodlouženými blánami mezi prsty, které jim umožňují takzvaně klouzavě létat.
  • Žáby rozhodně nejsou jenom zelené. Jsou krásně pestrobarevné. Svou barevností se vyznačují zejména tropické druhy, s nimiž se u nás bohužel setkáme minimálně.
  • Sice existují žáby, které kladou vajíčka do vody. Jsou však i takové druhy, které své potomky nosí na hřbetě nebo na kůži. Mnohé dokonce nosí své potomky i v žaludku. Jsou také druhy,kterépulcům dělají rybníčky, jakési své vlastní obydlí, které je chráněno před nebezpečným predátory.  

About Author

Leave A Reply