Čtyři závažné příznaky stresu u psů

0

Stres a deprese jsou poměrně nebezpečné jevy, které by žádný člověk neměl podceňovat, a to jak u sebe, tak i u svých psích čtyřnohých přátel. Zejména u psů může mít stres velmi špatný dopad. Psi jsou citlivá stvoření, která stres a depresi vnímají mnohem intenzivněji než jejich lidští majitelé. Mějte tedy oči otevřené a buďte neustále v pozoru před příznaky, které alarmují na výskyt závažné deprese či stresu u psů. Na jaké příznaky máme brát zřetel? 

  • Pes zrychleně dýchá

K základním příznakům, které poukazují na to, že se psem je něco v nepořádku, je zrychlené dýchání. Právě to upozorňuje na depresi a stres. Pokud je však horko, pes takto může do svého těla vnášet chladný vzduch. Jestli však venku nevládnou teplé dny a teplé roční období, je zrychlené dýchání spojeno se zmiňovaným stresem, úzkostí a depresí. Mnohdy na tuto potíž pomůže více pozornosti a společně strávený čas se psím mazlíčkem.  

  • Pes se ukrývá

K dalším příznakům, které alarmují na stres, je také ukrývání se. Pejsek se běžně nemá potřebu ukrývat, ale když se bojí, je ve stresu nebo v depresi, ukrývá se takřka neustále. Většinou se ukrývá tehdy, kdy se chce vzdálit stresujícím situacím nebo jevům, čímž mohou být například hlasité zvuky (tedy ohňostroje nebo rachejtle) či bouřky, které jsou běžné zejména během léta.  

  • Pes slintá

Dalším příznakem je to, že pes slintá. Samozřejmě slintání je běžný jev, který se často vyskytuje v době krmení, ale také to může být způsobeno tím, že má zranění v ústní dutině. Slintání tedy nepodceňujte. Jestli se neprokáže, že je pes v ústní dutině zraněn, přichází na řadu stres. Pokud pes silný v pro něj nepříjemných situacích, je jasné, že důvodem je deprese a stres. Často slintá během cestování. 

  • Ničí domácnost

Jestli  máte psa v domě, je pravděpodobné, že ve chvíli, kdy se cítí ve stresu, může ničit vše kolem sebe, i když je sebevíc a sebekvalitněji vycvičen.  

About Author

Leave A Reply