Co dělat, abychom se vyhnuli zákalům a nečistotám v akváriu?

0

Přemýšlíte nad tím, že si pořídíte domácího mazlíčka? Nechcete však živého tvora, který bude rozdováděný a kolem kterého budete muset chodit čtyřiadvacet hodin denně? V tom případě jsou ideální volbou akvarijní rybičky, které nejsou nijak náročné. Tedy – nevyžadují trénink ani učení na nočník, ale na druhou stranu vyžadují pravidelnou péči o domov, v němž žijí. Každý majitel akvária se musí starat o to, aby se rybičkám v akváriu dobře žilo. Pokud akvárium není hezké na pohled, pokud ho okupují zákaly, řasy nebo jiné nečistoty, ryby nejsou spokojeny. Kdo by taky byl spokojený v tomto prostředí.  

Pokud netoužíte po tom, aby zákaly a nečistoty doslova okupovaly vaše akvárium, je dobré se zaměřit na prevenci. Poradíme vám několik tipů, které vám pomohou úspěšně bojovat proti zákalům a jiným podobným nečistotám, které znepříjemňují život akvarijním rybičkám.  

Účinné filtry jsou základ 

Nežádoucím zákalům a řasám se vyhnete například tak, že do svého akvária pořídíte filtry, které však budou kvalitní a které budou rychle a kvalitně čistit vodu v akváriu. Správný filtr by měl účinně a efektivně čistit vodu celých čtyřiadvacet hodin denně. Vypínat by se měl až při údržbě akvária, jinak by měl stále fungovat na sto deset procent.  

Prevencí proti zákalům jsou takzvané náplně do filtrů, které je možné společně kombinovat.  

S UV lampou zatočíte se všemi zákaly 

Nejen kvalitní filtrace pomůže zatočit s nežádoucími zákaly a jinými nečistotami. Pomoct může také UV lampa, která je synonymem kvalitního osvětlení do akvária. Ta by se měla pouštět naprosto po každé údržbě a také ve chvíli, kdy akvárium už okupuje nějaký nezvaný host.  

Ovšem největší prevencí je pravidelná údržba akvária a pravidelná výměna vody. To je základ čistého a na pohled velice krásného akvária, které není nijak kalné ani jinak špinavé. 

About Author

Leave A Reply