Deset dech beroucích faktů o pavoucích. Věděli jste, že…?

0

Pavouky nemá kdekdo v lásce. Většinou se vyskytnou v rozích místností, odkud je nejčastěji dostáváme za pomocí vysavače. Někteří lidé je však milují natolik, že je chovají doma v teráriích. Pokud jste i vy milovníkem velkých pavouků, které doma chováte, možná o nich oceníte vědět něco, co jste o nich doposud netušili. Věřte tomu nebo ne, i pavouci jsou pro mnohé majitele obrovským tajemstvím, proto si pojďme odtajnit několik dech beroucích faktů, o nichž jste doposud nevěděli.  

Deset dech beroucích faktů o pavoucích: 

1) Pokud byste se chtěli vyhnout pavoukům, doporučujeme odjet na Antarktidu. Právě zde se totiž pavouci nevyskytují. Je to jediné místo, kde se s pavouky nesetkáte.  

2) O tom, že pavouci můžou způsobit zdravotní potíže, víme, ale nevíme, že jeden druh pavouka může u mužů způsobit dlouhou a bolestivou erekci. Tím pavoukem je brazilský pavouk palovčík brazilský, který kousnutím způsobí mužům zmiňovanou erekci, která však není vůbec příjemná.  

3) Málokdo ví, že pavouci jedí mnohem více hmyzu než třeba ptáci či netopýři.  

4) I mezi pavouky najdeme vegetariány. Jediným vegetariánem mezi pavouky je baghíra Kiplilngův, což je jediný druh, který skutečně nejí nic z masa.  

5) Kousnutí pavoukem pociťují především starší lidé a děti. Účinky tohoto kousnutí se odvíjí od toho, kolik jedu bylo do člověka vpuštěno, jak velké je kousnutí a hlavně jaký je věk pokousané osoby.  

6) I ve světě pavouků najdeme několik rekordů. Zaměřme se na nejmenšího pavouka, kterým je patu marplesi.  

7) Co se týče nejsmrtelnějších pavouků, tím nejhorším je černá vdova. Kromě ní je velice nebezpečný i sklípkanec jedovatý nebo koutník jedovatý.  

8) To, že pavouci na svou kořist spouští síť, není možné jenom ve filmech. Existují pavouci, kteří skutečně svou kořist takto chytají. Vyskytují se zejména v tropických oblastech.  

9) Ideální dárek ve světě pavouků? Hmyz! Tak si samečci namlouvají samičky.  

10) Černá vdova je jedním z nejvíce nebezpečných pavouků. To však víme, co ale nevíme, je to, že ke svému páření potřebuje partnera jenom jednou za život. Od té doby dokáže produkovat vajíčka po celý zbytek života.  

About Author

Leave A Reply