Deset zajímavých faktů o psech, o nichž jste neměli ani zdání

0

Pokud máte doma psa, určitě si myslíte, že o něm víte naprosto všechno. Vždyť je to váš nejlepší přítel, kterého milujete nejvíce na světě. Jestli si však skutečně myslíte, že o něm víte první poslední, tak se šeredně pletete! Existuje totiž deset faktů o těchto domácích mazlíčcích, o nichž jste neměli ani zdání. A jaká fakta máme na mysli?

Deset zajímavých faktů o psech:

1) Psi a Titanic

Určitě si pamatujete na tragický konec obrovské lodi Titanic. Neustále se o potopení této lodi mluví, neustále se připomíná, kolik lidí na lodi zemřelo. Jenže málokdo ví, že na Titanicu zemřelo i několik psů. Někteří však přežili. Jedná se konkrétně o tři psy z dvanácti, kteří přežili zkázu Titanicu.

2) Psi a Švýcarsko

U nás je týrání a pojídání psů nelegální, ovšem ve Švýcarsku je tomu jinak. V této zemi dodnes někteří lidé jedí nejen psy, ale i kočky. Zde je to zcela v pořádku.

3) Nejmenší pes na světě

I v psím světě najdeme několik rekordů. Například jeden se týká nejmenšího psa na světě. Tím je čivava, která měří něco málo přes patnáct centimetrů.

4) Psi a čokoláda

Každý chovatel psů musí mít stále na mysli, že psi nesmí pojídat čokoládu. Pokud se tak stane, pes může i zemřít.

5) Psi a rakovina

Věděli jste, že psi dokážou vyčenichat rakovinu, a to s 98% přesností?

6) Psi v porovnání s člověkem

Někteří psi jsou inteligentnější než jiní, kdybychom však vzali průměrně inteligentního psa a porovnali bychom ho s dvouletým dítětem, došli bychom k překvapivému závěru – jejich inteligence bude na stejné úrovni. Psi dokážou pochopit více jak 150 slov!

7) Psi a dědictví

Věděli jste, že ve Spojených státech amerických je asi milion psů uvedených jako hlavní dědici v závětích svých majitelů?

8) Psi a Čína

I když u nás je týrání psů zakázané, jak jsme zmínili, v Číně je to jinak. Každý den je zde zabito více jak třicet tisíc psů, a to jen kvůli masu či kožešině.

9) Psi a otisky

Stejně jako lidé mají vlastní otisky prstů, které nenajdeme stejné s nikým jiným, psi mají unikátní otisky svého čumáku.

10) Psi a Norsko

Málokdo ví, že kastrace psů je v Norsku v rozporu se zákonem.

About Author

Leave A Reply