Deset zvláštností, které ke kočkám patří. Všimli jste si všech?

0

Všimli jste si někdy zvláštností, které kočky dělají? Ne? Je načase si jich všimnout. Jsou to totiž věci, které ke kočkám naprosto patří. Málokdo však ví, proč tyto věci dělají. Seznamme se s deseti nejčastějšími zvláštnostmi a prozraďme si, co znamenají.

1) Kočka sedí na klávesnici

Jestliže máte doma klasický počítač, nikoliv notebook, máte doma jistě i klávesnici zvlášť. V tomto případě jste si nemohli nevšimnout toho, že kočky na klávesnici tráví hodně času. Je to z toho důvodu, že klávesnice je teplá. Kočky teplá, vyhřátá místa naprosto milují.

2) Kočka v umyvadle, vaně

Kočky s příchodem teplých dnů tráví hodně času v umyvadle nebo ve vaně. Není to z toho důvodu, že by se chtěly ochladit, ale je to z toho důvodu, že cítí přítomnost vody. Kočky milují vodu a milují být v její blízkosti.

3) Okusování kabelů

Určitě jste zaregistrovali, že kočky někdy okusují kabely od televize nebo rádia. Tímto gestem vám chtějí sdělit, že se nudí a že je načase si hrát.

4) Okusování rostlin

Stejně jako psi, tak i kočky okusují rostliny či trávu. I důvod je stejný, a sice čistí si svůj trávicí trakt.

5) Když kočka ukazuje břicho

Víte, co znamená, když kočka ukazuje své bříško? Nedrbe se na zádech, ale žádá, abyste ji začali hladit. Tímto gestem kočka upozorňuje na to, že chce být hýčkaná, proto je nejlepší všeho nechat a chvilku se jí věnovat.

6) Tulení hlavičkou

Kočka se tulí převážně svou hlavou. To však neznamená, že je divná, ale je to jen způsob, jakým dávají najevo svou náklonnost. Tímto vám říkají, že vám důvěřují.

7) Předení koček

Že kočky předou, to ví každé malé dítě. Víte však, proč to kočky dělají? Ze dvou důvodů – buď se cítí naprosto skvěle, nebo naopak naprosto hrozně.

8) Kočky se schovávají do krabice

Možná jste si všimli, že se kočky velice rády schovávají do krabic. Je to z toho důvodu, že se v menších prostorech cítí v bezpečí. Jelikož jsou chráněny ze všech stran, nemusí se bát žádného predátora.

9) Ignorace

Každá kočka má chvíli, kdy vás naprosto miluje. Poté má však chvilku, kdy ji absolutně nezajímáte. Kočky jsou už takové, jsou nestálé, nedokážou být věrné. Tím, že vás ignorují, vás žádají, ať jim dáte trochu prostoru.

10) Kočičí oči

Pamatujete si na animovaný snímek „Shrek“? Pokud ano, vzpomenete si i na kocoura v botách, kterého charakterizovala jeho roztomilá očka. Takto zírat umí každá kočka, otázkou však je, proč to dělají. Když kočky nemrkají a upřeně vás pozorují, chtějí upoutat vaši pozornost.

About Author

Leave A Reply