Druhy gekona, které chováme s oblibou

0

Pokud hledáte domácího mazlíčka, o kterého se nebudete muset starat čtyřiadvacet hodin denně, kterého nebudete muset učit chodit na záchod nebo s nímž nebudete muset podstupovat žádný výcvik, gekon je to pravé. Gekoni se staly poměrně populární, možná díky svému vzhledu. Pro někoho jsou to ošklivá stvoření, někdo však nic roztomilejšího neviděl. Pokud spadáte do druhé skupiny, doporučujeme si jednoho gekona pořídit. Je to tichý a milý společník. Otázkou je, po jakém druhu byste měli sáhnout.

Přece jenom druhů gekona je mnoho. Většinou si vybíráme z těch nejčastěji chovaných, proto vám seznam těch nejčastěji chovaných gekonů přinášíme. Třeba vám pomůžeme v rozhodování. Do jakého gekona se zamilujete vy?

Gekon trpasličí

Velice oblíbený je ten nejmenší gekon, a sice gekon trpasličí. Jedná se o milého tvora, který dorůstá maximálně do deseti centimetrů, ale většinou doroste jen do šesti centimetrů. Ve volné přírodě na něj narazíte především v Indii nebo taky na Srí Lance. Není nijak náročný, staráte se o něj stejně jako o gekona panenského. Teplota v teráriu by se přes den měla pohybovat kolem pětadvaceti stupňů Celsia, v noci by neměla klesnout pod dvacet stupňů Celsia. Vlhkost by se v teráriu měla pohybovat kolem šedesáti či sedmdesáti procent.

Gekon zední

Velice oblíbený druh gekona je gekon zední. Je o něco větší, obvykle je velký dvanáct centimetrů, maximálně dorůstá do sedmnácti centimetrů. Péče o něj není nijak náročný, většinou se živí cvrčky či sarančaty. Milovníci ticha si tento druh nezamilují, jedná se totiž o poměrně aktivního gekona, který snad nikdy nespí. Je aktivní jak ve dne, tak i v noci. Vždy si dejte pozor, ať terárium dobře zavřete, protože tento tvor se pohybuje velice často po stěnách terária.

Gekon zední se obvykle dožívá až dvaceti let. Dospělosti dosahují zhruba v pátém roce.

About Author

Leave A Reply