Důvody, proč si pořídit hada

0

Lidé touží mít své vlastní domácí mazlíčky. Chtějí mít zkrátka nějakou živou společnost, která by jim potvrzovala to, že nejsou sami. Nejčastěji pořizovaným domácím mazlíčkem je zaručeně pes, jenže ten vyžaduje mnoho péče a pozornosti, kterou mu bohužel zejména časově vytížení lidé poskytnout nemohou. Pokud patříte k lidem, kteří jsou časově vytížení a kteří nemají prostor na chov pejska, doporučujeme to zkusit s hady.  

Hadi jsou dnes poměrně oblíbení, i když stále existuje skupina lidí, kteří se jich štítí. V současné době jsou však stále častěji pořizovaní, a to rovnou z několika důvodů.  

1) Nenároční na čas i peníze 

Hadi se řadí k těm domácím mazlíčkům, kteří jsou nenároční nejen na čas, ale také na peníze. Mnoho odborníků tvrdí, že se jedná o vůbec nejméně náročného domácího mazlíčka, kterého si můžete pořídit. Náročná na finance bude jen prvotní investice, kdy musíte koupit nejen samotného hada, ale také terárium a osvětlení, bez kterého nemůže existovat. Poté se však finance minimalizují a vy budete platit jen jeho krmení.  

2) Můžete ho nechat doma samotného i několik týdnů 

Had je skvělý také v tom, že vydrží doma i několik týdnů zcela sám. To jediné, co mu k životu stačí, je miska s vodou a také to, aby mu v pravidelných intervalech světlo svítilo a zhasínalo se. Pokud si tedy pořídíte spínací hodiny, máte o hada postaráno. Hadi se nemusí krmit každý den, krmí se zásadně jednou týdně, pokud je had mladý, nebo jednou za čtrnáct dní, pokud už doma máte dospělého jedince.  

Samozřejmě důvodů bychom našli mnohem více, ale toto jsou důvody, které člověka přesvědčí ke koupi. Jak se však říká, každá mince má dvě strany. Ani had není dokonalý. K jeho výhodám se řadí to, že se nedá nijak vycvičit ani ochočit. Je to tedy nedůvěryhodné stvoření, s nímž je však život skvělý a bezproblémový. 

About Author

Leave A Reply