Existují i psi, co léčí. Jaká plemena to jsou?

0

Každý člověk se může dostat do situace, v níž se cítí doslova mizerně, kdy potřebuje utěšitele, léčitele, který by zatočil s problémy a depresemi. Být nemocný, to neznamená jen mít chřipku nebo vysokou teplotu. Člověk může být nemocný i na duši. V dnešní době se lehce dostaneme do depresí, lehce se dostaneme do stresu, jemuž musíme čelit. V takových chvílích je na řadě terapie u psychologa nebo psychiatra, která si vyžaduje dostatečné množství financí. Naštěstí se to dá řešit i jinak. Můžete to řešit například tak, že si pořídíte pejska, který vás dokáže vyléčit.  

Málokdo ví, že existují psí plemena, která léčí. Každý je si vědom toho, že na světě existují psí plemena, která jsou určena pro rodiny s dětmi nebo pro seniory. Existují také plemena vhodná pro ochranu majetku či plemena, která se hodí do velkoměsta. O plemenech, jež dokážou léčit, ví jenom skutečně málokdo.  

Přinášíme vám seznam těch plemen, která pomohou nejen s nemocnou duší, ale mnohdy i s nemocným tělem.  

Mops pro potěšení 

Mops je psí plemeno, které milují zejména autisté. Právě tito lidé jsou ideálními majiteli mopse. Mops má v sobě jisté vlastnosti, které lidi trpící autismem povzbuzují a nakopávají je. Kromě toho dokážou ulevit i lidem, kteří trpí neurologickými problémy.  

Bernardýn jako plemeno pro terapie 

O bernardýnech se říká už dlouho, že jsou to léčiví psi. Dokonce se v minulosti využívali jako záchranářští psi na horách, kdy zachraňujícím lidem dokázali vnuknout naději a jakési světlo do jejich života. Bernardýni jsou plemeno vhodné pro různé psychické terapie. Člověku dávají pocit, že je výjimečný a jedinečný. 

Aljašský malamut jako nejlepší opora 

K výjimečným pejskům se řadí i aljašský malamut, který je označován za největší oporu. Pro děti trpící nějakou nemocí je ideální, stejně tak je tím nejlepším společníkem pro lidi, jež bohužel trpí smrtelnou chorobou. 

About Author

Leave A Reply