Existují i psi do města. Kteří to jsou?

0

Psi jsou domácí mazlíčkové, které miluje každý z nás. Někdo upřednostňuje kočky, ale většina dává přednost pejskům, kteří jsou přátelé na velkou část našich životů. Před samotnou koupí psa však každý budoucí majitel čtyřnohého přítele vede obrovské dilema, a sice váhá nad tím, pro jaké plemeno se rozhodnout. Velkou roli ve výběru hraje fakt, jestli žijete na vesnici nebo ve městě. Pokud žijete na vesnici, většinou jste majitelem velkého domu se zahradou a ta si vyžaduje svého velkého hlídače. Vybírejte tedy s větších a agresivnějších plemen, jako je německý ovčák nebo podobné plemeno. Jestli však žijete ve městě, a to konkrétně v bytě, dejte přednost menším plemenům, která jsou pro města ideální.  

Každé plemeno si vyžaduje jiné prostředí, každé vyrůstá v prostředí jiné. Je nutné respektovat požadavky každého psa, protože jenom tak ho můžete učinit šťastným. Mnozí lidé si o mnohých plemenech myslí, že jsou ideální do městských bytů, ale nakonec se ukáže, že je to mylná domněnka a pes ve městě trpí.  

Pokud tedy žijete ve městech, doporučujeme vybírat z níže uvedených plemen, která se ve městě cítí jako doma a která nevyžadují velkou porci přírody a volnosti.  

Mops 

Velké množství lidí dává přednost právě mopsovi. Tento mírumilovný lenivý pejsek je ideální do městských bytů, má rád své pohodlí a klid. Nevyžaduje volnost, raději se mazlí a leží. Většina mopsů není nijak aktivních, ale společníci to jsou fantastičtí. 

Shih Tzu 

Pokud toužíte po dlouhosrstém plemenu, je načase dát přednost Shih Tzu. Jedná se o krásného menšího pejska, který však bude všude kolem sebe vířit chlupy. S tím se však dá žít.  

Italský chrtík 

O italských chrtících se toho říká mnoho, pravdou však je, že jsou to ideální společníci do měst a městských bytů. Jsou velice citliví, ale na druhou stranu jsou i velice aktivní.  

About Author

Leave A Reply