Hledáte nenáročnou rybku? Neonka červená je tou správnou volbou

0

Pokud hledáte nenáročnou rybku, na trhu jich najdete mnoho. My vám však doporučujeme neonku červenou, která je dokonalá po všech stránkách. Nejen, že je roztomilá a krásně vypadá, ale taky je zcela nenáročná, což ocení každý začínající chovatel akvarijních rybiček. Druhů neonek je mnoho, ovšem neonka červená je jedinečná.

Neonky se poznají díky většinou modrému zářícímu pruhu. Jsou to rybičky skutečně drobné, patří k těm nejmenším rybičkám vůbec, ovšem péče o ně je naprosto nenáročná. Pokud byste chtěli poznat, jestli chováte samičky nebo samečka, jsou lehce rozeznatelní. Samička má zářivý pruh prohnutý, sameček ho má přímý. Obecně se ví, že samečci jsou o něco štíhlejší, samičky mají zakulacené bříško.

Neonka červená se oproti neonce modré dožívá jenom čtyř let. Neonka modrá si může sáhnout až na osmý rok života. Ve volné přírodě jim však není přáno, zde se dožívají pouze jednoho roku.

Jedná se o hejnovou rybičku

Neonky jsou známé tím, že se musí chovat v hejnu. Pokud nejsou v hejnu, cítí se bezmocné, ztracené a jsou stresované. Doporučené množství neonek je deset. Ovšem zde platí, že čím víc, tím líp. Nezapomeňte, že se od množství neonek odvíjí i velikost akvária. Běžně stačí akvárium o osmdesáti litrech, větší pozornost věnujte délce, která musí být minimálně osmdesát centimetrů. Neonky červené jsou totiž svižní plavci, kteří milují svůj prostor.

Je zajímavé, že když je neonek málo, pohybují se u dna akvária. Jestliže je však neonek víc než dost, utvoří si takzvané školy – skupiny, které společně plavou po celém akváriu.

Čím neonky krmit?

Jak jsme zmínili, jedná se o nenáročné akvarijní rybičky, které si zamiluje vážně každý. Jsou nenáročné i co se potravy týče. Spokojí se se sušeným krmivem, ale lépe uděláte, když neonkám opatříte takkzvané pakomáří larvy. Milují živé krmení, které není větší než ony samy.

About Author

Leave A Reply