Co jsou to holistická krmiva?

0

Co to vlastně Holistické krmivo je?

Holistický znamená v doslovném překladu celostní. Co to znamená u krmení psů? Tato strava zajišťuje psům absolutně komplexní přísun živin. A dokonce i něco navíc. Jsou to látky, které zajišťují našemu psovi určitý nadstandard. Nejsou tedy základní živinou. Tyto látky zabezpečují preventivní výživu zvířete, posilují jeho obranyschopnost a dokonce potlačují projev některých dědičně podmíněných vad a nemocí atd. Holistická krmiva tedy nemají pouze funkci psa zasytit. Obsahuje nejen maso, vitamíny, minerály, ale i nenasycené mastné kyseliny, bylinky atd. Obrovský důraz je kladen na kvalitu vstupních surovin a jejich šetrné zpracování. Holistická krmiva jsou vnímána jako absolutní špička.

Co nabízí navíc?

Ve volné přírodě se psovitá šelma k těmto látkám dostane, když požírá ulovenou kořist včetně jejího zažívacího traktu a natrávenin. Natráveniny jsou již po působení enzymů trávení. Organismus psovité šlemy těmito enzymy vůbec nedisponuje, a tyto látky jsou pro něj jinak nedosažitelné. V běžném krmivu je absolutní absence těchto látek. Proto holistická krmiva můžou nabídnout to, co běžná krmiva nemají.

Výhody holistických krmiv

  • Absolutní špička mezi granulovaným krmivem
  • Vysoká stravitelnost a využitelnost
  • Rostlinné produkty (bez použití pesticidů a insekticidů, umělých hnojiv)
  • Živočišné produkty nepochází ze zvířat z nevhodných podmínek chovu; bez podávání látek chemického původu (antibiotika, růstové hormony atd.)
  • Vyrobeno z kvalitních a čerstvých surovin

 

Co např. obsahují některá holistická krmiva?

Čerstvé kuřecí maso – Zdroj kvalitních pro psa dobře využitelných proteinů. Dodává granulím chuť čerstvého masa.

Probiotika – Skupina kulturních mikroorganismů, které jsou schopny se množit ve střevním traktu psa a vytvářet vyvážené prostředí mikroflóry. Udržují pH ve střevě na požadované úrovni a působí preventivně proti patogenním bakteriím.

Lněné semínko – Jeden z nejbohatších zdrojů omega-3 mastných kyselin. Omega-3 a omega-6 mastné kyseliny jsou důležité složky většiny buněčných membrán v těle psa a jsou závislé na denním příjmu. Tyto dvě skupiny mastných kyselin jsou velice důležité, protože se odlišují jak metabolicky, tak i funkčně a mají fyziologicky různé funkce. Jejich rovnováha je důležitá pro homeostázu a normální vývoj zvířete.

Mořské řasy – chaluhy Kelp je jeden z několika hnědě zbarvených druhů mořských řas z rodu Lamaria. Tato mořská rostlina je koncentrovaný zdroj důležitých stopových prvků, zejména jódu. Jód je důležitý pro tvorbu tyroxinu, který je nezbytný pro udržování normálního metabolismu ve všech tělních buňkách.

Kuřecí chrupavka – Zdrojem glukosaminsulfátu a chondroitinsulfátu. Obě tyto substance pomáhají zmírnit projevy artritidy kostí.

Extrakt z Yucca schidigera – Pomáhá vázat amoniak, čímž redukuje zápach trusu.

Vojtěška – detoxikant, očišťuje organismus od různých škodlivin, hlavně při nechutenství, podvýživě, hubnutí a trávicích potížích nervového původu.

Methylsulfonylmethan – Extrakt ze subtropické a tropické dřeviny podobné borovici má široké spektrum účinků, působí především protizánětlivě.

Chondroitinsulfát – Jeden z mnoha glykosaminoglykanů má chondroprotektivní účinky, pomáhá k lepšímu využití potravy, působí jako prevence proti zánětům kloubů a ochraňuje kloubní chrupavky.

 

About Author

Redakce Infopes

Jsme skupinka nadšenců, která pro Vás píše a shání informace ze světa domácích mazlíčků. Sdílíme informace nejen o psech, ale i o dalších zvířátkách, které s námi žijí a dělají nám radost.

Leave A Reply