I akvarijní rybičky mají svou osobnost

0

Akvarijní rybičky nejsou nic nového na trhu. Jedná se o domácího mazlíčka, kterého si nejčastěji chovají lidé, kteří touží mít ve svém domově něco živého, přesto nenáročného. Mnozí si dokonce akvarijní rybičky pořizují jenom z toho důvodu, že se jim akvárium bude hodit do jejich nově zařízeného obývacího pokoje. Ať už jste vášnivým chovatelem nebo máte akvarijní rybičky jenom pro parádu, měli byste vědět, že i akvarijní rybičky mají svou osobnost, proto k nim není dobré přistupovat ledabyle a neochotně.  

I akvarijní rybičky (stejně jako jiná zvířata – bohužel) jsou neustále pod dohledem vědců, kteří zjišťují zajímavosti z jejich světa. V nedávné době se v Londýně přišlo na to, že akvarijní rybičky mají také svou osobnost, která je podle všeho velmi složitá a zajímavá.  

Kdo by to byl řekl? 

Mnozí lidé jsou toho názoru, že akvarijní rybičky jsou jen nenároční domácí mazlíčkové, které si sice zaslouží pozornost, ale kteří ji tolik nevyhledávají a nepotřebují. Jenže opak je pravdou. Díky tak zajímavé osobnosti, jaká se u nich objevila, by měli být majitelé akvarijních rybiček ke svým mazlíčkům vřelejší a otevřenější.  

Nedávný výzkum probíhal na nejznámější akvarijní rybičce, kterou je živorodka duhová, kterou můžeme znát jako paví očko nebo gupku. Vědci ji pozorovali dlouho a poté zjistili, že v mnohých situacích živorodka duhová ukazuje různé druhy chování, jež vedou ke změnám jejich nálad.  

Situace a chování či nálady rybky 

Například pokud se živorodky duhové přemístí do nového prostředí, v němž jsou zcela samy, propadnou depresi a objeví se u nich stresové chování. Stres každá rybka vnímá jinak, některé začnou ve stresu plavat, jiné hrozby zkoumají, jiné se schovávají. Toto chování ve stresu je také jistým ukazatelem toho, že rybky mají také osobnost stejně jako každý jiný tvor. 

About Author

Leave A Reply