I hady může trápit nemoc. Jaké jsou nejčastější?

0

Pokud si pořizujete hada, musíte se o něm dozvědět co nejvíce informací. Každý druh hada je jiný, každý vyžaduje jinou dávku pozornosti, každý potřebuje jiné podmínky ke svému životu. Je proto dobré se o hadovi dozvědět co nejvíce informací, jež jsou volně dostupné na internetu, ovšem také se je můžete dozvědět od odborníků, od nichž si hady kupujete. To, co si o hadovi zjistíte, vám může velice pomoct v době, kdy bude hada sužovat nějaká nemoc. Ano, i hadi se trápí nemocemi, i hady může sužovat zdravotní neduh, s nímž je dobré co nejrychleji zatočit. Ovšem nejdříve ho musíme objevit. Víte, jaké onemocnění trápí nejčastěji hady? 

Nemocí, které mohou hady sužovat, je bohužel mnoho. Člověk by je na prstech jedné ruky nespočítal. Pokud v současné době uvažujete o koupi hada, kterého byste chovali jako domácího mazlíčka, nejlepší by bylo dopředu vědět o nemocech, které mohou nového domácího mazlíčka postihnout. Víte, jaké jsou ty nejčastější? 

1) Paraziti 

Stejně jako člověka nebo případně kočku a psa mohou napadnout paraziti, ani hadi se parazitům nevyhnou. Parazitologické onemocnění je způsobeno nejčastěji nehygienou, často se také projeví u druhů, které jsou nově dovezeny z volné přírody. Nejčastějšími parazity jsou známá klíšťata, ale také i roztoči. Hada však mohou napadnout i mnohem větší paraziti, jako jsou například tasemnice. Mezi příznaky patří zejména hubnutí, nechutenství a také zvracení či časté koupele ve vodě.  

2) Plísně 

Hadi se však mohou sužovat také kvůli plísním. I když se nejedná o tak závažné onemocnění, jako jsou mnohá bakteriální onemocnění, jedná se o dlouhodobou záležitost. Plísně poznáte tak, že hadovi drsně ztloustne kůže a zrohovatělí. Léčba probíhá tak, že se nemocná kůže z hada sloupne a následně se jeho zdravá kůže ošetřuje léky, které brání ve vzniku dalších plísní.  

Obtížnější jsou však plísně vnitřní, které se poznávají velice těžko.

About Author

Leave A Reply