I kočičí drápky se musí stříhat. Prozradíme, jak na to

0

Budoucí majitelé koček se domnívají, že kočky budou méně náročnými domácími mazlíčky, než jakými jsou psi. Jenže opak je pravdou. Sice kočky nemusíte chodit venčit jako pejsky, ovšem musíte jim vyměňovat kočičí záchod a také jim musíte (stejně jako pejskům) stříhat drápky. To platí zejména u koček, které chováte doma, právě ony nemají možnost si své drápky obrousit přirozeným způsobem, tedy venku.  

Kočky, které tráví většinu svého času venku, si mohou své drápky obrousit přirozeně – například lezením či šplháním po stromech nebo při jiných venkovních činnostech. Pokud kočku chováte převážně v bytě nebo domě, nemá možnost si své drápky obrousit. Jejich majitelé si dlouhých drápků všimnou až ve chvíli, kdy kočičí ostré a dlouhé drápky začnou ničit zařízení domu.  

Ničení věcí v domě lze předcházet tak, že se kočkám koupí škrabadlo. Kočka se soustředí převážně na něj, ovšem drápky si ne vždy kvalitně obrousí, proto je třeba přistoupit k samotnému stříhání.  

Na kočku nespěchejte 

Pokud kočku neučíte odmalička, že stříhání není nic špatného nebo bolestivého, je možné, že se vám kočka při prvním stříhání bude příčit. V takových chvílích na kočku nespěchejte, spíše jí ukažte, že jste stále s ní a že vám může důvěřovat.  

Jak se stříhají kočičí drápky? 

Kočičí drápky se stříhají velice speciálními kleštičkami. Seženete je v každém zverimexu nebo v potřebách pro domácí mazlíčky. Zpravidla se zastřihávají jen tehdy, kdy je to skutečně potřeba. Netrapte kočku častěji, než je nutné.  

Proč kočce stříhat drápky? 

Pokud se péče o drápky zanedbá, může se vyskytnout nepříjemné bakteriální či případně plísňové onemocnění. To poznáte díky začervenání nebo případně díky mokvání. Mezi symptomy nemocí patří i otok nebo svědění. V takovém případě už drápky nestříhejte, jelikož by se nic nenapravilo. V takové chvíli je třeba navštívit zkušeného veterináře.  

 

About Author

Leave A Reply