I kočka vás může budit. Jenom ji naučte jeden povel

0

Pejsci jsou mnohem oblíbenější domácí mazlíčkové než kočky. Je to z toho důvodu, že si mnozí lidé myslí, že kočku nemůžete naučit žádným povelům. I když není kočka zrovna nejvěrnější stvoření, to, že ji nemůžete naučit povelům, je mylná domněnka, kterou si nyní vyvrátíme. Kočky můžete něčemu naučit, a to tomu, že bude dostávat pravidelnou stravu. Ta je pro kočky důležitá, obvykle stačí krmit kočku dvakrát denně, a to ráno a večer. Pokud pracujete z domu, můžete kočku krmit třikrát denně po menším množství. Co se týče ranního krmení, naučte kočku pravidelnosti. Pokud ji naučíte, že bude dostávat jídlo v šest hodin ráno, přijde vás o jídlo poprosit. Jinými slovy vás může budit.  

To, že kočky nepatří k těm nejvěrnějším stvořením, nemůžeme ani potvrdit, ani vyvrátit. Co však vyvrátit můžeme, je to, že kočky se povelům nenaučí. Je to mylná domněnka, je skutečně možné kočku něčemu naučit, a sice tomu, že vás bude budit, což je um, který oceníte.  

Začněte co nejdříve 

Každá kočka se poměrně rychle naučí tomu, kdy bude dostávat jídlo. Stejně jako u psů, tak i u koček platí, že byste měli kočku naučit pravidelnému krmení co nejdříve. Kočka si režim snadno osvojí a bude u misky připravena v dobu, kdy ji pravidelně krmíte.  

Jestli kočku máte doma, znamená to, že v době, kdy má dostat krmení, přesto ho nedostane, si pro jídlo přijde až k vám. Je schopná vás i vzbudit, pokud byste spali. Hlad totiž nepočká.  

Kočky nebudou vyžadovat tolik pozornosti 

Jelikož kočky naučíte vstávat poměrně brzy, je pravděpodobné, že rychleji vybijí svou energii. Rychleji se tak unaví a nebudou vyžadovat takovou míru pozornosti, jakou vyžadují, když jsou vyspané.  

Co se však týče samotného brzkého krmení, mnozí odborníci doporučují, abyste kočku naučili na krmení zhruba půl hodinu poté, co vstanete. Po probuzení se ještě potřebujete protáhnout a probrat se, kočce většinou dáváte krmení až před odchodem z domu. Proto takto kočku naučte.  

About Author

Leave A Reply