I pes musí denně vypít hodně vody. Otázkou je, kolik

0

Dodržujete v létě pitný režim? Horké letní dny jsou nevyzpytatelné a bohužel velmi nebezpečné pro toho, kdo pitný režim nedodržuje. Pokud máte čtyřnohého domácího psího mazlíčka, je nutné, abyste i jemu kontrolovali, jestli dostatečně pije či nikoli. I pejsci musí dodržovat pitný režim, i když se to mnohým psím majitelům zdá značně podezřelé. Psi jsou také stvoření, která potřebují jíst a pít, proto nikomu by nemělo přijít divné, že i psi vyžadují dostatečné množství tekutin. Otázkou však je, kolik vody musí denně pejsci vypít, aby svůj pitný režim splnili. U lidí je to jasné, jedná se o zhruba dva až tři litry, které je třeba denně vypít, ale jak je to tedy u psů? Platí stejná pravidla a stejné množství?

Stejně, jako je nedostatek tekutin nebezpečný pro člověka, je také nebezpečný pro psa. Pokud pes nepije dostatečné množství vody, můžou ho napadnout mnohé nepříjemné a velmi zákeřné nemoci, jako je například parvoviróza nebo zánět slinivky břišní, což není nic příjemného.

Jaký je optimální příjem tekutin psa?  Je dáno přesné číslo?

U psů se určuje potřebné množství vody jinak než u člověka. Zatímco lidé mají dané stejné množství vody, které je dobré vypít za den, psům se množství vody určuje dle jejich velikosti, stravy, věku, aktivitě a taky dle aktuálního počasí.

Jak poznám, že je pes dehydratovaný?

Abyste psovi zajistili dostatečný přísun tekutin, je dobré s sebou stále nosit vodu, kterou mu v případě potřeby nalijete. To, jestli pes vypil za den skutečně tolik, kolik měl, jeho majitel nikdy přesně zkontrolovat nemůže, ale může zjisti, jestli je pes dehydratovaný či nikoli. Víte, jak se pozná dehydratovaný pes?

Pokud je pes dehydratovaný, poznáte to například podle jeho kůže. Pokud je dobře dehydratovaný, po natažení se vrátí zpět. Jestli se vrací pomalu, pes potřebuje pít.

About Author

Leave A Reply