I psi mohou být nenároční. Vybírejte z plemen „pro lenochy“

0

O psech se ví, že to jsou nároční tvorové, kteří potřebují dostatek péče. Tu jim musíte dopřát, jinak uvnitř skomírají. Pokud přemýšlíte, že si pořídíte domácího mazlíčka, ale řadíte se k těm, kteří nežijí moc aktivní život, spíše žijí život lenivý, měli byste vybírat z plemen, která jsou nenáročná. Málokdo to ví, ale skutečně i nenáročná plemena existují. Jaká to jsou? 

Lenivost je čím dál rozšířenější. Může za to aktuální svět, který je plný vymožeností a technologií, které nám šetří čas a díky kterým nemusíme takřka vůbec vycházet z domu. Proto si mnozí lidé pořizují pejska – aby z domu vyjít mohli. Jestli jste však leniví a víte to o sobě, doporučujeme si pořídit jedno z plemen, kterým lenivost nevadí, protože i u nich je lenivost oblíbená. Jaká plemena máme na mysli? 

Puntíkatí dalmatini pro každého lenivého člověka 

Podle veterinářů a odborníků k lenivým lidem hodí dalmatini. Podle všeho nevyžadují takřka žádnou péči, nejsou nároční ani na hygienu, což je skvělé, protože nebudete muset utrácet peníze za psí salony. Dalmatini mají přátelskou povahu a to jediné, co potřebují, je dostatek prostoru. Dostatek prostoru skutečně stačí pro jeho štěstí.  

Trpasličí pinč je další volba 

Pokud nejste milovníkem dalmatinů, vhodnou volbou jsou i trpasličí pinči. Jedná se o skladného pejska, který má však velké množství energie. Vyřádí se však i na zahradě nebo na bytě, proto je pro vás skvělé to, že nemusíte chodit nikam daleko.  

Stafordšírský bulteriér chce za svou lásku minimum zpět 

Dalším psem, který za svou lásku chce jenom minimum zpět, je stafordšírský bulteriér. Je vhodný zejména pro rodiny s dětmi, protože děti doslova miluje. Požaduje jenom jistotu, kterou mu můžete dát. Co se týče údržby, ta je takřka bezproblémová.  

Navíc toto plemeno je skvělé i pro doby, kdy svou lenost budete chtít odbourat. Dokáže motivovat i k pohybu, sám pohyb taky miluje.  

About Author

Leave A Reply