I psi mohou trpět anorexií. Jak se léčí?

0

Mysleli jste se, že anorexií mohou trpět jen lidé? Spletli jste se, a to opravdu hodně. Anorexie totiž netrápí jen lidi, ale může značně potrápit i pejsky nebo kočky. Bohužel mnozí majitelé si přítomnost anorexie ani nepřipouští, nevěnují příznakům tedy sebemenší pozornost. Jenže to je chyba. Když se porucha příjmu potravy u psů vyskytne, je to nadělení a musí se s ním rychle zamířit k lékaři.  

Každý majitel svých čtyřnohých domácích mazlíčků by měl svého mazlíčka pozornost a měl by mu věnovat případnou dávku pozornosti. Nejvíce by se mělo kontrolovat to, jestli pes dobře a pravidelně jí, jestli navíc jí dostatečně.  

Pokud se objeví nechutenství nebo případně nejedení pokrmů, je to příznak něčeho vážného, může se jednat o anorexii, ale samozřejmě také nemusí. Nechutenství je totiž příznak i mnohých jiných onemocnění, anorexie skutečně není jediná nemoc vyznačující se těmito příznaky.  

Jak se anorexie pozná? 

U psů existují dva typy anorexie, a sice sekundární anorexie a primární anorexie. U primární anorexie jsou příznaky takové, a sice vychází ze stresu a z nervozity, kterou pes prochází. Nechutenství pochází z narušení aktivity nervového systému, jak jsme zmínili, pes je ve stresu a nechce jíst. To se ostatně stává i u lidí.  

U sekundární anorexie jsou příznaky spjaté s tím, že pes trpí ještě jinou nemocí, anorexie je v tomto případě ten nejmenší problém.  

K typickým příznakům patří nechutenství, bolesti hlavy, křeče, také porucha rovnováhy nebo špatná koordinace.  

Jak se psí anorexie léčí? 

Anorexii je možné vyléčit mnohými způsoby. V každém případě je potřebná lékařská péče a odborná pomoc. Veterinář se zaměří na terapii psa, taktéž proběhne diagnostické vyšetření, aby se opravdu zjistila a tím i potvrdila příčina poruchy.

About Author

Leave A Reply