I psi se mohou potýkat s lupy. Proč se u psů objevují?

0

Lupy jsou nepříjemné onemocnění, které nejčastěji postihuje suchou pokožku hlavy lidí. Bohužel málokdo ví, že lupy se mohou vyskytnout i u psů. Majitelé psích domácích mazlíčků proto zpozorněte. Lupiny či lupy u psů jsou poměrně viditelné, pokud se o jeho srst každý den staráte. Lupy kazí nejen vzhled psa, který najednou vypadá zanedbaně, ale také se jedná o jakýsi signál toho, že pejsek trpí jakousi vnitřní poruchou, že ho trápí jistý zdravotní neduh. Lupy tedy nepodceňujte, raději s pejskem zamiřte co nejdříve k veterináři.  

Mnozí veterináři říkají, že stav pokožky se odráží od vnitřního stavu těla psa. Pokud se tedy na pokožce něco objeví, psí zdraví není v pořádku, pes je nemocný. Co majitelé mohou přehlížet, je línání, což je proces, který patří k životu psa. Ostatně línání spočívá v tom, že když vypadne chlup, další mu obratem naroste, tudíž nevznikají lysá místa. Když vznikne lysé místo, ihned zamiřte k veterináři. Stejně tak zamiřte k veterináři hned, co se objeví lupy.  

Jaké jsou příčiny lupů? 

Příčin vzniku lupů je mnoho. Lupy mohou vznikat proto, že je v místnosti přebytečný vzduch. Když má pes problém s dýcháním, projevuje se to na jeho pokožce. Další možnou příčinou výskytu lupů je nedostatečná potrava zvířete, a sice pokud psí krmivo neobsahuje vitaminy a další potřebné živiny, nemůžeme se divit tomu, že zdraví psa není tak silné a pevné, jak jsme se domnívali.  

Lupy se však mohou objevovat u mnohých plemen přechodně. Jestli se však jedná o přechodné období, to musí potvrdit veterinář. Lupy totiž mohou být způsobeny také parazity nebo přehnaným mytím zvířat.  

Jak se lupy u psů léčí? 

Samozřejmě prvním krokem, který uděláte, když objevíte lupy u svého pejska, je ten, že zamíříte k veterináři. Veterinář provede diagnózu a odhalí možnou příčinu. Pokud je na vině vzduch, je načase investovat do zvlhčovače vzduchu, jestliže je na vině krmivo, je třeba investovat do krmiva kvalitnějšího, které je plné všech živin, jež pejsek potřebuje.

About Author

Leave A Reply