Imunita u koček: Jak ji zvýšit a jak předcházet nemocem?

0

Stejně jako na lidi, tak i na kočky na každém rohu číhají viry a bakterie. I u koček platí, že čím silnější a pevnější imunitu mají, tím lépe odolávají mnohým nebezpečným nemocem. Lidé se většinou snaží imunitu posílit, a to například dostatečnou konzumací vitaminů či sportem, ovšem kočky samy nedokážou imunitu posílit. Od toho mají své majitele, kteří jim jistě ochotně pomůžou.

Jak jsme zmínili, i kočky mají svou imunitu, která může být oslabena. Nejčastěji dojde k oslabení tehdy, kdy se venku mění počasí jako na houpačce. Výkyvy teplot nedělají dobře jenom nám lidem, ale i kočkám.

Imunita sídlí u koček ve střevech, tudíž pokud je špatná imunita, je špatné i samotné trávení kočky.

Jak zvýšit kočičí imunitu?

Pokud byste chtěli jako milující majitel kočky zvýšit svému kočičímu mazlíčkovi imunitu, jde to mnoha způsoby. Základem pro silnou a pevnou imunitu jsou mastné kyseliny, dále vitaminy a aminokyseliny. Většinou se všechny potřebné a prospěšné látky nachází v kvalitních granulích, proto do nich neváhejte investovat.

Kromě granulí může kočce pomoct i výtažek z hlívy ústřičné, který lze zakoupit třeba v podobě sirupu. Samozřejmě existují i mnohé kapky plné vitaminů či jiné podobné přípravky, jež zakoupíte ve zverimexech nebo u veterináře.

Jak předcházet nemocem?

Kočičím nemocem se dá předcházet ještě jinak. Například pomůže pravidelné očkování a pravidelně odčervování.

Jaké nemoci nejčastěji postihují kočky?

Pojďme si však říct, jaké nemoci kočky nejčastěji postihují. Mezi nejčastější nemoci se řadí například kočičí chřipka, kterou poznáte na první pohled. Kočkám hnisají oči, vytěká jim z nosu hnis, často vlivem chřipky můžou selhat důležité orgány. Jedná se o virové onemocnění.

Co nikdy nedělejte?

Mnoho majitelů koček chce kočce pomoct různými způsoby. Proto neváhají a kočce předepisují lidské léky, ale to je ta největší chyba, které se můžete dopustit.

About Author

Leave A Reply