Jak dostat i alfasamce do stavu jogínské meditace

0

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč si psi tak libují, když je drbeme za ušima anebo na břiše? A milují to všichni psi, feny, štěňata, malí i velcí, bez rozdílu. Proč zrovna tato dvě místa mají tak velký vliv na pohodu každého psa? Obliba drbání na bříšku a za ušima může mít hned dvojí vysvětlení. Podívejme se tedy na ně blíž, a to nejen z neurologického hlediska.

Jemná masáž za ušima

Psi si libují při drbání za ušima proto, že právě na tomto místě prováděná jemná masáž napomáhá uvolnění. A může za to nervus vagus, tedy bloudivý nerv, který významně zasahuje do oblasti ve střední části ucha. Stimulace právě tohoto nervu dokáže zklidnit každého psa proto, že nerv ovládá vegetativní a regenerační funkce. Takovéto zklidnění zároveň zpomaluje odezvu sympatického nervstva, s nímž jsou spojeny agresivní šarvátky, boje a útoky. Je tedy jasné, že drbáním za uchem dokážete zklidnit i leckterého psího alfasamce, nejen notorického gaučového povaleče.

Drbání na břiše uvolňuje napětí

Psí olizování uší v rámci milostné předehry

Psi rádi fenám olizují uši v rámci milostné předehry. Ovšem pokud by bylo olizování ucha jinému psovi velmi intenzivní a dlouho trvající, je to spíš než známka milostného vzplanutí upozornění na to, že s uchem olizovaného psa není něco v pořádku. K uchu je třeba přičichnout a prohlédnout ho, zda v něm není infekce. Ta bývá provázena zvýšenou tvorbou ušního mazu a nebo i hnisu. To může být důvodem, proč se druhý pes tak zajímal o ucho vašeho psa. Zdravý zvukovod voní a má světle růžovou barvu.

Co to znamená, když pes nastaví břicho

Nastaví-li pes břicho, což je jeho citlivé místo, které je zároveň nejméně ochlupené, jednak tím může demonstrovat stav podřízenosti. Ale možná se chce taky nechat ochladit v horkém letním dni alespoň slabým závanem chladivého vzduchu. Pokud vám váš pes nastavuje břicho k drbání často, pravděpodobně už ochutnal slast v podobě drbání bříška a uvolněného napětí, a tak si jen chce tuhle chvíli užívat pořád dokola.

About Author

Leave A Reply